TEKSTESHQIP

Stefi Prifti & Endri Prifti
Ne Lindem Ne Pranvere
Lyrics

Nuk e mbaj mend ne ishte Prill a Maj,
Kur emrin tend une ne buze nisa ta mbaj,
Cdo hap ne jete me zgjon nje melodi,
Ne cdo motiv refreni ishe ti.

Nje stine e blerte ty emrin ta ka dhene,
Ndaj prane e prane buzeqeshni ne cdo kenge,
Nga zerat tane ditet kumbojne,
Se ne pranvere ne lindem te jetojme.

Motivi pranveror vallezon ne gji si det,
Dallgezon' prej kraharori dhe merr krahe ne jete.
ora dhe ditet shkojne,
E jeta ne shtigje na fton'
Drite pranverore vendi im jeton.