TEKSTESHQIP

Stefi Prifti & Endri Prifti
Zemra Ime Është Gjallë
Lyrics

Biri im
Ty nuk te duan
S'je gur i rende
Ndihesh i huaj
Ne vendin tend
Jemi te dy
Te kam drite ne sy
Mos u trishto
Nese bota s'na do
Zemra ime eshte gjalle

Me nje brenge te madhe ne zemer
Te rri a te shkoj
Te arratisem, te marr tjeter emer
Rrugeve diku neper bote
Se vendin tone, biri im ku ke lindur
E kane nxjerre ne pazar
Te kuptosh sa shtrenjte kushton
Qe te jesh nje shqiptar
Nese vendos qe ketu nuk do kthehesh
Jo mos thuaj ti "kurre"
Malli i cmendur do te shpoje ty ne zemer
Per cdo fjale e cdo gur
Sado jeta per ty ti hape krahet
Kam dy fjale une si prind
Mos harro se me bukur s'do gjesh
Ne vendin tend dielli lind

Ty nuk te duan
S'je gur i rende
Ndihesh i huaj
Ne vendin tend
Jemi te dy
Te kam drite ne sy
Mos u trishto
Nese bota s'na do
Zemra ime eshte gjalle

Lotin e jetes
Askush s'e ndal
Lirine dhe shpresen
Askush s'ta fal
Dhimbjet e mia
Deshperimin tim
I bej pluhur e hi
Per ty biri im
Zemra ime eshte gjalle