Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teuta Kurti - Mekat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

A do mundesh valle ti,
Qe ta shohesh ne sy?
Kur ai te kerkoje,Kur ai te therrase:Babi im, pse me le?
Vjen ne jete ky femije
Ka nevoje per te dy.
Kete jete s'mund ta ndal
Mos me ndyj, ne mekat
Do jetoje.Ti po shkon.

Une e prek, brenda trupit tim e ndjej.Ky femije, si nje diell, po me jep jete.

REFREN
Do ta dua shume,
Eshte nje engjell, i pafaj ai.
Ti s'mundesh ta besosh
Jeta ime sot, pa kete femije, nuk mundet te vazhdoje.
Jo asgje nga ti, jo asgje nga ti
Une nuk po kerkoj.
Ne jeten tende shko,
Nje jete ti po mohon

2
Do te kete dashuri.Do ti flas dhe per ty.
Do mesoje te jetoje.Ai kurre s'do pranoje, se nuk je.
I mungon.
Ndoshta ty te kerkon.Ndoshta do qe te loze.
Ndoshta do qe te qaje.Ndoshta ka dhe nje fjale.Por nuk je.I mungon

S'dua kurre, ky femije, ty te mbaje peng.Je i lire, mos u shtir, nese nuk ndjen...


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimTeuta Kurti
Publikimi: 11/07/2015
Festivali: Top Fest 12
Muzika: Kledi Bahiti
Teksti: Olti Curri
Orkestrimi: Threedots


Teuta Kurti - Mekat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mekat".
3. Video është e këngës "Mekat", por nuk këndohet nga Teuta Kurti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Teuta Kurti:


Komente 0