Më mbaj mend (për 1 muaj)


Unikkatil - Prishtinalit Numer Njo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prishtinalit Numer Njo".
3. Video është e këngës "Prishtinalit Numer Njo", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Unikkatil - Prishtinalit Numer Njo (Feat. Presioni & Ye-Ton)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47

Këngë e albumit:

"Shihemi N'perkujtime"

Këngë e albumit:

"Armiq’t Suprem"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+01:00Verse 1: Rebel

Hehe.... heeey... UniKKatiL
Lalalalalala... yo... yo
Ky sen o per ni pllum qe lypa gjethkun
Kqyra tjeterkun po nuk gjeta kerkun
Ku je llokum koke Unik sikur une
Porsi katunari qe e don ate katun
Ku jon dhipat ma t'mira me trupa bomb
Krejt mashkujt e planetes kur t'i shohen qohen n'kom
P'e ni veten si Sinan Vllasaliu
Jom trimi ne kurbet qe pershendet shokt e vet
Hej o nene Prishtina, rakin pe pina
Tu menu per diten qe kthehem, atje vina
E ktyne tjerve veq inatin pi ja shtina
Se je Numer Njo qysh t'kom thon, krejt e dina
Edhe tjera vene mire e di
Veq diqysh po m'vjen me kesh
Kur po shtyhen me Prishtinali
Pajtohu shoku jem, mos t'vjen inat prano
Tona venet jon xeher veq Prishtina Numer Njo

Ref: 2x
Une jom Prishtinali, hej vlla
Ti e din se me neve nuk ka
Kushdo qe xhelozon le t'vazhdon le t'vlon
Se kushdo qe na ka inati veq rakin na kafshon

Verse 2: Ye-Ton

Qe pi knojm Prishtines se na ka marr malli
Ndaq besom ndaq jo bre vlla mu nuk m'ha kari
Se jom Prishtinali edhe fryna me ate send
e pse s'kom lind aty, une vdes per ate vend
Qaty i kom shokt e as shoqet si harroj
Besom qe s'ka dit qe per ato rruge qe s'menoj
Edhe nuk jom gangster une jom mangup Prishtinali
Ka do qe kom shku kom pas shok e shoqni
Maju Prishtine, maju hiq mos u dorzo
Se ma e mira je edhe gjith ki me kon
Leni ti papakt e katunit qa thojn
Se ata ta kan inati edhe shume xhelozojn
E di qe kan per qka t'madhe sja u nxo
Op op be njeri na jena Numer Njo
a p'i nini Plisat: Prishtina Kampion
Edhe ky send s'nalet hiq deri vone

Ref:2x
Une jom Prishtinali, hej vlla
Ti e din se me neve nuk ka
Kushdo qe xhelozon le t'vazhdon le t'vlon
Se kushdo qe na ka inati veq rakin na kafshon

Verse 3: Presioni

Je kon shembull gjithmone per Kosoven tone
Te tone e pranojn, veq inagjit s'dojn
Ashtu e kan shprehi, po osht per qudi
Pse ki xhelozi kur kryeqytet e ki
Ktu ka vend per tone qe qyteti se pan
Turist mu kon sende t'mira ktu gjon
Ni makiato me pi me Prishtine nuk ki
E kta dhipat mu zi kerkun ma t'forta s'ki
Xhenet babes fati, parajse persgati
Përktheu dhe përshtati susur sakat
Sikleti ty t'ka hi, t'ka hi deri n'vrima
Mas lehti ti e ki nuk ki me ngul fatin e zi
Ky send ty t'shkon se me tesha kombinon
Trenerkat kur i qon veq gjys i shtrengon
E kpuct si pasqyre ty t'lidhen per ftyre
Qarapt lloj lloj ngjyre kur ti shtina tyre

Ref:2x
Une jom Prishtinali, hej vlla
Ti e din se me neve nuk ka
Kushdo qe xhelozon le t'vazhdon le t'vlon
Se kushdo qe na ka inati veq rakin na kafshon


Ky tekst u dërgua nga  ToniTuli
Më Shumë Këngë Nga Unikkatil:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë