Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unikkatil - Dikush (Inat Inat)  (Feat. DMC aka Babloki & Kobra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  121

Këngë e albumit:

"Kanuni I Katilit"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

DMC aka Babloki

Featuring

Kobra aka Helmusi

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00UniKKaTiL
...
Kur vjen puna per me kon serioz 1her ta thom 1sen
Ai qe thot qe s'jom 1sh po jetojka n'rren
Ku mos me fol per inatxhi hala
Boll ka pas at'her veq tash edhe ma shume ka
Se emni jem osht n'zgjonim e tutje
Thash mati fjalt, ti pom doket po pret lutje
A lutja jem osht si TT t'qon ne dhe
Para se mu nxe mandej n'vorr tondin boj be
Yeah shok un jom rrit me gjenehmin
Mka thon shoku ta prish un ta zgjidh problemin
Se kjo jete nuk osht gjo un denoj edhe n'at tjetren
Mshef dor sa t'dush un ta shof letren
Nese jeta osht kumor un e luj smut pokerin
Ti shuj se gjuj ose te therri
Doket qesharake pse po rren karin tem
Dreqi me t'nem nuk osht si une me t'permen
...

Ref; 2 Unikkatil
...
Dikush perparon dikush sen nuk bon
Dikuj i vjen mire e dikush ta uron
Dikush nuk na don e dikush inat qon
Po thuj qeti t'funit le t'na kafshon
...

DMC
...
Ei s'kom qa me bo se kerkujt nuk i tutna
Un jom Tropojani i rritun neper luftna
Lakmi te medha un bojsha gjithka
E i coptoj inati shpirtrat po jau ha
Vllazen po na sulmojn ashtu ata mendojn
Po ne t'vertet ata me ne ton deshtojn
Se kom prej inati, po e kom prej zanati
Kujna ja vnoj synin ati i del afati
Drejt prej se drejti DMC po qon selamat
kokna tuc une? oo jau puthsha mamat
Gjysa ktyne njerzve pe shoh jon habit
Se kit sen t'vegjant hiq s'e paskan prit
Se linda na vend ku na bekojn zanat
Kurr si boj nanat bir bushtre me tupanat
E une jom e keqja qe t'miren ty ta prin
Kallu sharm musteq e zi osht ky DMC
...

Ref;2UniKKaTiL
...
Dikush perparon dikush sen nuk bon
Dikuj i vjen mire e dikush ta uron
Dikush nuk na don e dikush inat qon
Po thuj qeti t'funit le t'na kafshon
...

Kobra
...
Po flas per venin tem se aty ka problem
Gjuj sa t'dush se mu karin sun ma zen
Sun um trem po boj be, pasha vorrin qe kom me hi
Mu sum tut deka e le mo 1 fmi
Hey o vlla jom rrit n'ven te bekum
Qe tuta s'ka pas vene emri jon osht i bashkum
I frymzum prej njerzve qe din qka osht burrnia
RREBEL DMC KOBRA KTU SKA VEND TRADHTIA
Inat Inat ky sen e ka kit titull
Kjo osht veper mbi veper me kit sen pa kapitull
Dhe n'kiamet per dosta, qendroj besnik
Sadik gjokaj osht 1 vlla ma mir therrja ik
Rrezik per repera amatera o vlla
N'Europ numer njo ton po thojn TBA
A ka ndojno qe po don mu shty se jom fry
BLOODY ALBOZZZ knej guxo kqyrum n'sy
...

Ref;2 UniKKaTiL
...
Dikush perparon dikush sen nuk bon
Dikuj i vjen mire e dikush ta uron
Dikush nuk na don e dikush inat qon
Po thuj qeti t'funit le t'na kafshon
...


Ky tekst u dërgua nga Da   AdDwannTBa   Gazmend   HekkY1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Unikkatil:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet