Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Kur Bie Fyelli E Çiftelia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  74

Kur bien fyelli, ciftelia,
natën deri von,
vet' nga zemra k'ndon malsia,
krenaria jon'.

Ti, o fyell' i barinjve, ×2
bukur po ting'llon
neper bjeshkat e malsive
qe lavdin ndriçon

Bjeri ciftelis', or djal'
këng'e trimave t'ushtoj'
kur bien fyelli ciftelia
natën deri von'
vet' nga zemra k'ndon malsia
krenaria jon'.×2

mushen malet me tarraca
shkalle shkalle qendis
do ti kthejme ne tok pjellore
shkrepat e malsise
prandaj kanga dhe jehona
maleve ushton
sot po gezohen zemrat tona
gzon malsia jone

bjeri ciftelis or djale
kenge trimave ushton
kur bien fyelli ciftelia
naten deri von
vet nga zemra knon malsia
knon malsia jone ×2


Ky tekst u dërgua nga Alban

Vaçe Zela - Kur Bie Fyelli E Çiftelia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Bie Fyelli E Çiftelia".
3. Video është e këngës "Kur Bie Fyelli E Çiftelia", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 2