TEKSTESHQIP

Valbona Mema
Je Xerru 3 Here Prej Fikut
Lyrics

Mustafai...
Se kam dit se kjo dashnia
Na kerkoka marifet
Pa u ni po me shkon rinia
Hala fillit s'ja kom gjet

Hala fillit s'ja kom gjet

Valbona...
Ty te rroft çun ustalliku
çuna e goca ke ftillu
Sa po t'shkoka shti zotlliku
Po per vete s'je martu

Sa po t'shkoka shti zotlliku
Po per vete s'je martu

Mustafai...
Me gjith mend m'ka shku trilliku
Por perpara kam pleqnin

Valbona...
Ej je xerru tri here prej fiku

Sebashku...x4
E ke qa me lot dashnin

Valbona...
çka t'ka bo kjo mendja jote
Me dashni t'paska hidhnu
Per kete pun ti nuk ja thoke
Prandaj çuno je xerru

Prandaj çuno je xerru

Mustafai...
Une per vete se kom dit
Se si esht dashnia e shkret
Si ne trillik e ne pleqni
Marifetit s'ja kam gjet

Si ne trillik e ne pleqni
Marifetit s'ja kam gjet

Mustafai...
Me gjith mend m'ka shku trilliku
Por perpara kam pleqnin

Valbona...
Ej je xerru tri here prej fiku

Sebashku...x4
E ke qa me lot dashnin

...

Valbona...
çuno si ke bo hesapet
Se ke vra mendjen e shkret

Mustafai...
Ej Zoti i ka shkru moj fatet

Sebashku...x4
S'paska qen per mu kismet
Per me dal ne selamet.

DËRGOI:
INFO
Kompozitori i këngës dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Gëzim Mneri, teksa autor i orkestrimit është Albert Sula.