Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Spahiu, Labinot Rexha & Dafina Dauti - Dimrin E Bajm Verë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ku po dalim oj shoqni
bojna qef hekim merzi
bojna sefa bojna jet
se nje dit kem mej lan krejt
pa muzik nuk ka lezet
per ket pun jemi sherbet
sonte bashk lujm e knojm
o krejt flak na e bojm

Atmosfer atmosfer
edhe dimnin e bojm ver
Labi Dafi dhe Valbona
namin krejt e bojna
2x

Full full adrenalin
valla renin na ja dim
shishe krejt ne tavolin
sonte na veq x poj pim
hajde cuna pak ma gjall
vendi krejt per me kall
hajde luni ju oj qik
zeshkane o bjondina

Atmosfer atmosfer
edhe dimnin e bojm ver
Labi Dafi dhe Valbona
namin krejt e bojna
2x

Atmosfer atmosfer
edhe dimnin e bojm ver
Labi Dafi dhe Valbona
namin krejt e bojna
2x


Nese ske naj tjeter
oj dashni e vjeter
kthehu prap tek un
se te dua teper
Nuk kom asnji tjeter
as se ka shku mendja
me ty u lendova
por tjeter s'don zemra

Ah oj dashnia e vjeter
falma ket gabim
t'ja nisim edhe njeher
sikur ne fillim
Ndaq dashni e re
ndaq dashni e vjeter
veq mos gabo mo
se ska falje tjeter

Pishman shum jam ba
tash jam bind edhe vet
un tash mir e di
se pa ty nuk kam jet
Nese je mbush men
e ma nuk gabon
per hater dashnis
nje shans du met dhon

Ah oj dashnia e vjeter
falma ket gabim
t'ja nisim edhe njeher
sikur ne fillim
Ndaq dashni e re
ndaq dashni e vjeter
veq mos gabo mo
se ska falje tjeter
2x


Ty veq lumtur du met pa
met merzit shansa ska
hajr ishalla o bre djal
qofsh me vepra e jo veq fjal

Film krejt film ta boj jeten
se te du ma shum se veten
du met pa veq tuj qesh
kam met majt si sulltanesh
Zemren zemren ti ma more
krejt perveti mua m'bone
per sulltan ti mos u ban
se veq i jemi du me kan

Veq i joti kam meu kan
per mu tjeter nuk egziston
krejt pa fjal mu m'ke lon
veq ishalla nuk ndrryshon

Film krejt film ta boj jeten
se te du ma shum se veten
du met pa veq tuj qesh
kam met majt si sulltanesh
Zemren zemren ti ma more
krejt perveti mu em bone
per sulltan ti mos u bon
se veq i jemi du me kon
2x
Valbona Spahiu, Labinot Rexha & Dafina Dauti
Publikimi: 29/11/2022
Muzika: Armend Mustafa
Teksti: Valmir Delija
Orkestrimi: Armend Mustafa
00:00 - Atmosferë
03:14 - Dashnia Vjetër
06:37 - Jetën FilmValbona Spahiu, Labinot Rexha & Dafina Dauti - Dimrin E Bajm Verë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dimrin E Bajm Verë".
3. Video është e këngës "Dimrin E Bajm Verë", por nuk këndohet nga Valbona Spahiu, Labinot Rexha & Dafina Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valbona Spahiu:


Komente 0