Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vesa Luma - Babai Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  11

uooo ooo oo .....

Dot shikoj Vetëm me Zemer,
Nëse s'mund të Shoh me sy,
Ish un Botën e Rigjej vet,
Bëhem un për ty,

Po të flas me shpirtin tim,
Çdo Gjë ka kuptim,
Edhe pse fjalën e Fundit,
Ta them në Fillim...

Mos u Afro,
Nëse duhet të të shkosh,
mos më kujto...
NëSe duhet t'më harrosh,
Mos u afro,
Nëse duhet Lart të jesh,
Mos më tako,
Nëse nuk mund te më kesh.

Me kaq fjal për Dashurin,
Të Fola un ty,
Por un dhe Buzët e mia,
Gabuan të dy...

Do't shikoj Vetëm me Zemër,
Se smund ta shoh me sy,
Ishim botën e riqjejve,
Bëhem un pë ty,

Mos mu afro,
nëse duhet të të shkosh,
mos më kujto...
NëSe duhet t'më harrosh,
Mos u afro,
Nëse duhet Lart të jesh,
Mos më tako,
Nëse nuk mund te më kesh.

Mos mu afro,
nëse duhet të të shkosh,
mos më kujto...
NëSe duhet t'më harrosh,
Mos u afro,
Nëse duhet Lart të jesh,
Mos më tako,
Nëse nuk mund te më kesh.

Do't shikoj Vetëm me Zemër,
Se smund ta shoh me sy,
Ishim botën e riqjejve,
Bëhem un për ty,

kur të flas me shpirtin tim,
Çdo gjë ka kuptim,
edhe pse fjal☺n e fundit,
ta them në fillim.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

Mos mu afro,
nëse duhet të të shkosh,
mos më kujto...
NëSe duhet t'më harrosh,
Mos u afro,
Nëse duhet Lart të jesh,
Mos më tako,
Nëse nuk mund te më kesh.

Mos mu afro,
nëse duhet të të shkosh,
mos më kujto...
NëSe duhet t'më harrosh,
Mos u afro,
Nëse duhet Lart të jesh,
Mos më tako,
Nëse nuk mund te më kesh...

Mos mu afrooo.........!!!!?


Ky tekst u dërgua nga Albb*Vesa Luma
Publikimi: 01/12/2008
Muzika: Armend Rexhepagiqi
Teksti: Aida Baraku
Orkestrimi: Florent Boshnjaku


Vesa Luma - Babai
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babai".
3. Video është e këngës "Babai", por nuk këndohet nga Vesa Luma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vesa Luma:


Komente 0