TEKSTESHQIP
VFM 2007
Juria në përbërje të: Burbuqe Berisha – regjisore, Blerim Gjoci - aktor, Agron Vula – montazher, Zana Hoxha – regjisore, Alma Bektashi - këngëtare, Besim Mikullovci - disajner grafik në RTK, Milot Krasniqi - kameraman, Valter Lucaj - regjisor dhe Vjosa Abazi - aktore, gazetare dhe redaktore e muzikës në KTV .

Kanë bërë përzgjedhjen e fituesve për Video Fest 2007.

VIDEO SPOTI MË I MIRË
Vesa Luma - Jemi dhe s'jemi

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E MESHKUJVE
Alban Skenderaj - Ky ritem

VIDEO SPOTI ME STYLING MË TË MIRË
Jehona Sopi - Përvjetori

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN BEST NEW ARTIST
Hana - Mendoj të fluturoj

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT POP
Gili & Sinan Vllasaliu - Prapë se prapë

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E GRUPEVE
Kthjellu - Doja të ishe ajo

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT I POPULLARIZUAR
Nora Istrefi - E di

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN RnB
Flori feat. Tingulli 3'nt. - Njëherë në jetë


VIDEO SPOTI MË I VOTUAR NË INTERNET
Gre3n feat. Kushtrim Hoxha - Pa Lidhje

VIDEO SPOTI ME REGJINË MË TË MIRË
Soni - Të dua ty

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT RAP HIP-HOP
Tinguli 3nt feat Elvana Gjata - Të dy

VIDEO SPOTI ME MONTAZHIN MË TË MIRË
Fuga feat. Real 1 - Ska mu nal

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT ROCK
Flaka Krelani - Një botë tjetër

VIDEO SPOTI ME POSTPRODUKSIONIN MË TË MIRË
Fuga feat. Real 1 - Ska mu nal

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E FEMRAVE
Soni - Të dua ty

VIDEO SPOTI ME KAMERËN MË TË MIRË
Ledina Çelo - Të ndjejë të huaj

VIDEO SPORTI MË I PROMOVUAR
Gili & Sinan Vllasaliu – Prapë se prapë

ÇMIMI PËR KARIERË
Sabri FejzullahuLISTA E VIDEOSPOTEVE TË NOMINUARA PËR VFM 2007:


VIDEO SPOTI MË I MIRË

1. Gili & Sinan Vllasaliu - Prapë se prapë
2. Vesa Luma - Jemi dhe s'jemi
3. Flori feat. Tingulli 3'nt. - Njëherë në jetë
4. Pirro Çako - Ah, moj dashuria ime!


VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E MESHKUJVE

1. Alban Skenderaj - Ky ritem
2. Pirro Çako - Ah, moj dashuria ime!
3. Faraoni G - O moj pavarësi
4. Ramiz Jusufi - Ku je ti


VIDEO SPOTI ME STYLING MË TË MIRË

1. Big Mama - Sexy Video
2. Jehona Sopi - Përvjetori
3. Diellza Kolgeci - Si Kleopatra
4. Vesa Luma - Jemi dhe s'jemi


VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN BEST NEW ARTIST

1. Korab Jetishi - E tregove vetën
2. Hana - Mendoj të fluturoj
3. Bubulina Krasniqi - Nën Kontroll
4. Besart Halimi - Loja dashuri


VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT POP

1. Gili & Sinan Vllasaliu - Prapë se prapë
2. Vesa Luma - Jemi dhe s'jemi
3. Soni – Të dua ty
4. Zanfina – As fundit as i pari


VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E GRUPEVE

1. Kthjellu - Doja të ishe ajo
2. NRG - Sdi a ke ndi
3. Gre3n feat. Kushtrim Hoxha - Pa Lidhje
4. Dimensioni 4 - Repriza


VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT I POPULLARIZUAR

1. Mimoza Mustafa - Pa koment
2. Nora Istrefi - E di
3. Gili & Sinan Vllasaliu - Prapë se prapë
4. Leonora Jakupi - Zemra të kërkon
5. Adelina Ismaili - Mirëdita


VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN RnB

1. Flori feat. Tingulli 3'nt. - Njëherë në jetë
2. Blero - Mos më refuzo
3. Big Mama - Video Sexy
4. Kaltrina Selimi - Gjithmonë fitoj


VIDEO SPOTI ME REGJINË MË TË MIRË

1. Flori feat. Tingulli 3'nt. - Njëherë në jetë
2. Fuga feat. Real 1- Ska mu nal
3. Soni - Të dua ty
4. Pirro Çako - Ah, moj dashuria ime!


VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT RAP HIP-HOP

1. West Side Family - Hous of AAAA
2. Fuga feat. Real 1 - Ska mu nal
3. Tinguli 3nt feat Elvana Gjata - Të dy
4. Mad Lion feat. Hekuran Krasniqi- Krejt mahalla n'Disko


VIDEO SPOTI ME MONTAZHIN MË TË MIRË

1. Fuga feat. Real 1 - Ska mu nal
2. Vesa Luma - Jemi dhe s'jemi
3. Flori feat. Tingulli 3'nt. - Njëherë në jetë
4. Flaka Krelani - Një botë tjetër


VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT ROCK

1. Flaka Krelani - Një botë tjetër
2. Dimensioni 4 - Repriza
3. Proka - Why we live
4. Gre3n feat. Kushtrim Hoxha - Pa lidhje


VIDEO SPOTI ME POSTPRODUKSIONIN MË TË MIRË

1. Ledina Çelo - Të ndjejë të huaj
2. Fuga feat. Real 1 - Ska mu nal
3. Flori feat. Tingulli 3'nt. - Njëherë në jetë
4. Pirro Çako - Ah, moj dashuria ime!


VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E FEMRAVE

1. Genta Ismajli - Posesiv
2. Bleona Qerreti - Hallall e ke
3. Nora Isterfi - E di
4. Soni - Të dua ty


VIDEO SPOTI ME KAMERËN MË TË MIRË

1. Gili & Sinan Vllasaliu - Prapë se prapë
2. Ledina Çelo - Të ndjejë të huaj
3. Pirro Çako - Ah, moj dashuria ime!
4. Vesa Luma - Jemi dhe s'jemi
VFM 2007 (Tekste & Video)
Image 115428
Image 115491
  • VFM 2007
  • Viti: 2007
  • 23/04/2007 - 23/04/2007
  • Salla e Teatrit Kombëtar, PRISHTINE
  • Prezantuesit: Ilire Vinca
  • TV: KTV
  • Radio: Radio Dukagjni