Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vikena Kamenica & Saimir Çili - Flas Me Rinine Tende

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flas Me Rinine Tende".
3. Video është e këngës "Flas Me Rinine Tende", por nuk këndohet nga Vikena Kamenica & Saimir Çili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vikena Kamenica & Saimir Çili - Flas Me Rinine Tende  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Pjesëmarrëse në

Festivali i 35-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Sajmir Çili

01/12/1996

1996-11-30T23:00:00+00:00Ty të dashurova o rinia ime,
të dashurova ty si vajzën e parë,
magjepsem i tëri në trillet e tua,
dhe ende s'e gjeta, më do sa të dua.

I bukur gëzimi, e bukur dhe dhimbja,
të dua, rini, se tije e imja.

Ti që vjen veç njëherë,
që je veç pranverë e kaltërsi,
ti e di si thuren ëndrrat,
ti e di si dridhen zemrat,
sa vargje të janë shkruar,
sa këngë të janë këduar.

Ti që i dhuron jetës poezi e dashuri
dhe puthje e shqetësime
dhe ëndrra dhe gabime,
ti ke një moshe me mua,
prandaj rini të dua.

(refren)
Ti rini, rinia ime,
ti beso në ditët që do të vijnë,
kënga ime, shpresa ime,
jepi jetës sime një kuptim.

Dashuro, rinia ime,
ti beso, beso në dashuri
ti, o dritë e ditës sime,
jepi jetës sime një kuptim.
------------------

Ti që i dhuron jetës poezi e dashuri
dhe puthje e shqetësime
dhe ëndrra dhe gabime,
ti ke një moshe me mua,
prandaj rini të dua.


Më Shumë Këngë Nga Vikena Kamenica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet