TEKSTESHQIP

Ylli Baka & Grupi Tepelenes
Trimat Qe Bene Historine
Lyrics

100 Vite kane kaluar
Kur ne vlore plasi stuhia
Hodhen Gune Permbi Tela
Lule Selam Salaria 2×

O trima Te Tepelenes
Ca te pushkes, ca te penes
Ju qe shkruat historine
Na nderuat Shqiperine 2×

Do rri hapur ajo dere
Do sjellin Selam Te Tjere
Dhe brezat qe do vijne
Do mburren me Salarine 2×

Salaria, Salaria
Ku ka rrenjet historia
ne muzeun xha Selami
Mblidhen burrat e vatanit 2×

(Salaria, Salaria
Ku ka rrenjet historia
ne muzeun xha Selami
Mblidhen burrat e vatanit)

DËRGOI:
INFO
U mendua edhe për adhuruesit e klipeve, prandaj ky krijim muzikor bëhet i disponueshëm i punuar nga ana vizuale edhe me një klip muzikor, i cili u publikua me datë 27 Korrik 2020. Melodinë dhe arranzhimin e kreu Valter Beqo, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Arben Duka.