Më mbaj mend (për 1 muaj)


Yllka Kuqi - Margjelo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Margjelo".
3. Video është e këngës "Margjelo", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Yllka Kuqi - Margjelo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Vendit Tim (Unplugged)"

Komente

Asnjë Koment

14/04/2014

2014-04-13T23:16:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Margjelo" kënduar nga Yllka Kuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Yllka Kuqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kastriot Tusha - Margjelo

Moj Margjel, mori mal'sore,
ku po shkon me at' kosore?
Ku po shkon moj tu vrapue?
A po vjen o vashë me mue,
se mas teje s'du' me ngelë
O Margjel, o moj Margjel.

[Refreni]:
(O) Margjelo, mori Margjel,
çilma syrin që m'ke mshelë.
O Margjela e Malsisë,
thuja kangve t'çobanisë.

O Margjel, mori sojnike,
bija e Malsisë kreshnike,
mos t'l'shoj zemra moj sojnike
Trim'i mirë që shkon ai ere
Mendjen ty e ka gjith here
E nga shpres behet vere

Selami Kolonja - Margjelo

Moj Margjel, mori mal'sore,
ku po shkon me at' kosore?
Ku po shkon moj tuj vrapue?
A po vjen o vashë me mue,
Margjel, o mori Margjel
se mas teje po du me ngelë

[REF. 2x:]
Margjelo, mori Margjel,
çilma synin që m'ke mshelë.
O moj Margjela e Malsisë,
thurrja kangve t'çobanisë.

O Margjel, mori sojnike,
bija e Malsisë kreshnike,
Ah mos t'l'shoj zemra, moj fisnike
Trim'i rënd që shkon si ere
Mendt te ti i ka gjith here
Dhe mban shpres te behet vere

[REF. 3x:]
Margjelo, mori Margjel,
çilma synin që m'ke mshelë.
O moj Margjela e Malsisë,
thurrja kangve t'çobanisë.

Margjelo, Margjel, Margjelo

Enkela Bisha - Margjelo

Moj margjel mori malsore
Ku po shkon me ate kosore
Ku po shkon moj tuj vrapue
A po vjen moj vashe me mue
Se mas teje du me dek

Moj margjel,Moj margjel
Margjelo

(ref 2

Mori margjel qilma synin
Qe'm ke mshele
Moj Margjela e malsise
Thuja kanges t'qobanise

Moj Margjel mori sojnike
Bija e malsise kreshnike
Mos t'lshoj zemra
Moj fisnike

Trimi i mire qe shkon ne are
Zemren ty moj ta ka marre
Dhe mas teje bahet
Skllav

Margjelo

(ref 2

Mori margjel qilma synin
Qe'm ke mshele
Moj Margjela e malsise
Thuja kanges t'qobanise

Maaaargjelooooo
Maaaargjeloooooooooo.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë