Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yllka Kuqi - Dasma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

A mun e gjon
Një në milion
Që ty t’beson
Se po martohesh me dashni

Veç mem nënçmu e mem lëndu
Sonte po e bon
Kmisha bardh e shpirti zi

Qysh ki me mujt
Me lujt n’darsëm tane
Kur mu sum ki përball
Shoqnia e ftume e di çka m’bane
Zemrën ma ke kall

Luj luj luj pranoi urimet
U trashëgofsh
Sa për dashni veç ngushllime
Rruga e mar të qoftë

Shoqnia jonë janë dëshmitarë
Se dasmën e ki kot
Luj e qaj
E qaj pa lot

Kon e ke hup e kon e ke marr
Shum ke gabu
Keq për ty e keq për mu

Qysh ki me mujt
Me lujt n’darsëm tane
Kur mu sum ki përball
Shoqnia e ftume e di çka m’bane
Zemrën ma ke kall

Luj luj luj pranoi urimet
U trashëgofsh
Sa për dashni veç ngushllime
Rruga e mar të qoftë


Ky tekst u dërgua nga B.R.❄️Yllka Kuqi
Publikimi: 17/11/2021
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Yllka Kuqi - Dasma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma".
3. Video është e këngës "Dasma", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:


Komente 0