TEKSTESHQIP

Yllka Kuqi
Qysh Ke Mujt
Lyrics

Me ke puth me te njejtat buze
Me ke prek me te njejtat dur
Qysh ke mujt
Kur per ty jam thy
Jam bo urë veq me t'bo te lumtur
Me mujt me ta jep dhimbjen
Qe e ndjej veq per nje moment
Qe ti me kuptu sa po m'dhem,
sa po m'dhem

[REF. 2x:]
Qysh ke mujt
Qysh po munesh ti me m'pa tu vujt
Su msove asniher me m'rujt
Me fjal si me gur m'kan gjujt
e un nuk t'kom lon kurr
Qysh ke mujtt

Me ke humb e s'je dorzu
Prap je kthy per me m'shkatrru
Qysh ke mujt me m'bo me besu
Qe najher ki me ndryshu
Me mujt me ta jep dhimbjen
Qe e ndjej veq per nje moment
Qe ti me kuptu sa po m'dhem, sa po m'dhem

[REF. 3x:]
Qysh ke mujt
Qysh po munesh ti me m'pa tu vujt
Su msove asniher me m'rujt
Me fjal si me gur m'kan gjujt
e un nuk t'kom lon kurr
Qysh ke mujt
INFO
Ky projekt është lansuar tek audienca mjaft mirë edhe me anë të një videoklipi muzikor, video produksionin e të cilit e krijoi Sekuencë. Ky videoklip u publikua me datë 20 Tetor 2019. Për vijën melodike dhe për orkestrimin është përkujdesur Florent Boshnjaku, teksa autor i tekstit është Yll Limani.
Renditja:
Top 200