Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Beka - Hajde Dalim Ne Tropoje Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ani,hajde dalim njëherë në Tropojë
Era bahet zog,lulja bahet mollë,
Ku çel zambaku i kuq si gjaku,
Mollë e kuqe,maje bajraku


Ani,hajde dalim,bregut të Valbonës,
Atje çel lulja në ortek të borës,
Në maje të malit trojet e dardanit,
Zbardh qyteti i bac Bajramit

Më mori malli,bregut t'Drinit dola,
Si Tanusha n'gryka,po na vjen Valbona,
Hajde çikë,o nëpër liqen
N'Rozafat deri në Shkëlzen

Ani,hajde dalim,njëherë në Tropojë
Era bahet zog,lulja bahet mollë,
Ku çel zambaku i kuq si gjaku,
Moj Tropojë,o yll bajraku!Nuk kemi video për këtë këngë.


Zef Beka
Publikimi: 10/12/1988
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Hamit Aliaj
Festivali Gjirokaster 1988


Zef Beka - Hajde Dalim Ne Tropoje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Dalim Ne Tropoje".
3. Video është e këngës "Hajde Dalim Ne Tropoje", por nuk këndohet nga Zef Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zef Beka:


Komente 0