Zhurma Show 2014

02/10/2014 - 02/10/2014
Teatri i Qytetit, Gjilan
Prezantuesit: Alba Morina
TV: Ziko TV
Radio: 0

Është mbajtur edicioni i 10-të i festivalit "Zhurma Show Awards" në teatrin e Gjilanit. Në kategorinë e videoklipit më të mirë "Best Video", shpallet videoklipi "Më Fal" nga Elita 5, duke lënë mbrapa klipet si: Fjolla Morina me "Queen", Besa ft. 2po2 "Zemrën dot nuk ta lexoj", Leonora Jakupi me "Vajza e kojshisë" dhe Tuna ft. Geti "MMV".

Videoklipi triumfues në këtë festival është punuar nga një maqedonas Daniel Joveski me produksionin e tij Sustain Entertainment në Maqedoni. Ndërkohë mbrëmja e mbajtur ka qenë shumë e suksesshme dhe e nderuar me ardhjen e shumë fytyrave publike.

Çmimi "Best Album" dhe "Best Rock" i rrëmbeu gjithashtu Grupi Elita 5 me baladën e tyre "Më fal". Ndërkohë që "Best Song shkoi për Dj Blunt & Real 1 me "Nëse s'mdon ti remix".

Kida u shpërblye me Çmimin "Best Rnb" për bashkpunimin e saj me Mc Kreshën, ndërsa "Best Styling Video" ju dha Fjolla Morinës.

Çmimi i Internetit shkoi për këngëtarin me më së shumti klikime, ku çmim ju dha reperit Noizy. Ndërsa "Posh" nga Capital T & 2po2 u shpërblye me Çmimin "Best Hip Hop".

"Best Female" për këtë vit u shpall Adelina Berisha për videon e saj "A Dalim", ndërsa "Best Male" shkoi për Seldin. Çmimi special i jurisë ju dha këngëtares Ertila Koka ndërsa ai për baladën më të mirë këngëtarit Korab Shqiri.

Çmimi Popullore arriti të rrëmbehej nga këngëtarja nga Shqipëria Artiola Toska dhe "Best Pop Folk" e mori Gjyste Vulaj. Në këtë mbrëmje u nderua edhe këngëtarja e mirënjohur shqiptare Shahindere Bërlajolli me Çmimin e "Albumit Historik".

Mbrëmja u prezantua nga Alba Morina, ndërsa kishte shumë të ftuar Vip që ishin pjesë e kësaj mbrëmje, ndër ta ishin edhe: Motrat Vjollca, Big Mama, Korab Shqiri, Kida, Noizy etj. Por edhe këtë vit u vërjet mungesa e këngëtareve tona të njohura si: Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Nora Istrefi etj.


Me datën 22 Shtator 2014, Bordi drejtues i spektaklit tradicional “ZHURMA SHOW AWARDS”, zyrtarisht shpalli nominimet në të gjitha kategoritë.
Përzgjedhja e videoklipeve muzikore, këngëve dhe albumeve të nominuara është bërë në bazë të lancimit të këtyre projekteve nga data 1 Janar deri me 31 Gusht 2014.

NOMINIMET

Best NEW ARTIST
1. Era Istrefi - E dehun
2. Luana - Askush s`do ta besojë
3. Morena Taraku - Off
4. Exception - Zemren ti godit
5. Mergim Mjeku - Pike ne zemer
6. Tarabuka Band ft. DJ Star - Summer

Best BALADA
1. Korab Shaqiri - Tina
2. Lori - Ndahen njerezia
3. Miriam Cani - Shiu im
4. Seven Saraqi - S'ka dashni
5. Yllka Kuqi - Te kujtoj

Best INTERPRET
1. Alban Skenderaj - Je ti
2. Baboo Darabuka & Dj Benity ft. Mimoza Shkodra - Vec edhe ka njo
3. Besa - Mbretëreshë
4. Besart Halimi - Në prishtinë
5. Vedat Ademi - Ke harruar

Best PERFORMANCE
1. Leonora Jakupi - Vajza e kojshisë
2. Lori - Ndahen njerezia
3. NRG Band - As 5 pare
4. Orinda Huta - Bang Bang
5. Shpat Deda - Shkëndijë

Çmimi DIASPORA
1. Kole Oroshi - Me zor jetën e shtyj
2. Leonida Marjakaj - Vec per vete
3. Nora Mucaj ft. Mark - In love
4. Tenka - Kush o Tenka
5. Valton - Super Sexy

Best STYLING
1. Besa - Mbretëreshë
2. Enca - A po tpelqen
3. Fjolla Morina - Queen
4. Kaltrina Selimi - Te du
5. Tuna ft. Ghetto Geasy - Mmv

Best FEMALE
1. Adelina Berisha
2. Genta Ismajli
3. Mira Janji
4. Nora Istrefi
5. Zaimina Vasjari

Best MALE
1. Adrian Gaxha
2. Neki Emra
3. Seldi Qalliu
4. Shpat Kasapi
5. Valon Suma

Best DANCE
1. Ertila Koka - Moreno
2. Fjolla Morina - Bone vet
3. Flori - Ke
4. Gena - Me foli
5. Mira Janji - Dancing all night

Best RnB
1. Adelina Berisha - A dalim
2. Dafina Zeqiri & Ledri Vula ft. Sardi Dj - Got ur back
3. Dhurata ft. Blero - Shume o ka ma don
4. Gjira ft. Argjentina Ramosaj - Deja vu
5. Kida ft Mc Kresha- Rikthejm na

Best HIP HOP
1. Blunt & Real ft. Ledri Vula - Nese m'don ti - Remix
2. Capital T feat. 2po2 - Posh
3. Kaos - Sheqer
4. Mc Kresha - Luv Luv
5. Tingulli Trent - Jasha

Best POP
1. Alban Skenderaj ft. Young Zerka - 24 Ore
2. Genta Ismajli - Anuloje
3. Leonora Jakupi - Ma ngat
4. Flori - Ta boja me drita
5. Elvana Gjata - Puthe

Best ROCK
1. BB Poqi -Te gjeta ty
2. Elita 5 - Me fal
3. Na - Uragan
4. Naser Berisha - Lora
5. Troja - Demokraci

Best DUO - GROUP
1. Besa ft 2po2 - Zemrën dot nuk ta lexoj
2. Blunt & Real ft. Ledri Vula - Nese m'don ti - Remix
3. Dhurata Dora ft. Young Zerka - Roll
4. Skivi feat. Mimoza Shkodra & Nora Istrefi - Na
5. Tuna ft. Ghetto Geasy - Mmv

Best POP-FOLK
1. Gjyste Vulaj - Veç një herë me t'puth fort
2. Ingrit Gjoni ft. Meti Maloku - Ani Ani
3. Meda & Vjollca Haxhiu - Princeshë
4. Sinan Hoxha - Lace
5. Xhide Morina - Dikur ne ishim bashke

Çmimi POPULLORE
1. Artiola Toska - Kismetit nuk i dihet
2. Mahmut Ferati - Mergimtari
3. Malesori - Zambaku i bardhe
4. Miranda Hashani - Mirë se vjen
5. Remzie Osmani - Edhe një natë pa ty

Best SONG
1. Blunt & Real ft. Ledri Vula - Nese m'don ti - Remix
2. Dhurata Dora ft. Young Zerka - Roll
3. Elvana Gjata - Puthe
4. Leonora Jakupi - Ma ngat
5. Skivi feat. Mimoza Shkodra & Nora Istrefi - Na

Best ALBUM
1. Elita 5 - Mohikani i fundit
2. Gili - Si torta e marteses
3. Lori - Bravo
4. McKresha - Emceeclopedy
5. Sinan Vllasaliu - Lemza

Best VIDEO
1. Besa ft 2po2 - Zemrën dot nuk ta lexoj
2. Elita 5 - Me fal
3. Fjolla Morina - Queen
4. Leonora Jakupi - Vajza e kojshisë
5. Tuna ft. Ghetto Geasy - Mmv

Zhurma Show 2014 Zhurma Show

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Zhurma Show 2014 (Tekste & Video)


Komente 1