TEKSTESHQIP

Albatrit Muqiqi
Nuk E Meriton
Lyrics

[REF.:]
Ti nuk e meriton dashurinë time
Mi ktheve në mallkim gjitha kujtimet
Asgje s'mjaftoi nga unë
S'ka me t'dasht ty dikush ma shumë se unë

Zemër, a e din t'kam dasht ty tepër
Sytë e shpirtit janë të verbër
Më ke gjujt në tokë si letër të vjetër

Merrma edhe jetën sonte, merrma
Vetëm lot e dhimbjen le pas
Dita ditës veten po humbas

[REF.:]
Ti nuk e meriton dashurinë time
Mi ktheve në mallkim gjitha kujtimet
Asgje s'mjaftoi nga unë
S'ka me t'dasht ty dikush ma shumë se unë

Zemër, sa më vret mu kjo gënjeshtër
Kur më thoje nuk kam tjeter
çdo premtim ish fjalë e tretur, e hedhur

Merrma edhe jetën sonte, merrma
Vetëm lot e dhimbjen le pas
Dita ditës veten po humbas

[REF. 2x:]
Ti nuk e meriton dashurinë time
Mi ktheve në mallkim gjitha kujtimet
Asgje s'mjaftoi nga unë
S'ka me t'dasht ty dikush ma shumë se unë
INFO
Jo vetëm radio dhe audio streaming, sepse materiali muzikor vjen i finalizuar tek artdhashësit i plotësuar me mjaft shije me një videoklip, për video produksionin e të cilit u bashkëpunua me Imagine Films. Videoklipi u publikua më 4 Shkurt 2019. Kënga është kompozuar nga Irkenc Hyka, ndërsa për tekstin është përkujdesur Petro Xhori.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200