TEKSTESHQIP

Albërije Hadërgjonaj
Fajtor Nga Pafajsia
Lyrics

Kam pyetur zogun qe sjell pranveren i fola henes qiellit me yje rrija merzitur dhe shikoj deren kam pyetur eren qe fryn nder pyje por nuk me than perse ne mbremje nuk vjen ti babi me ma puth ballin kur vjen mengjesi at eren tende skam ku ta gjej me dogji malli me dogji malli

Ti fryt i embel i ndjenjes sime ti bij e mamit mos rri pa gjum ti sot ke mbetur pa ledhatime gjoksi kosoves nje plag me shume,Kjo bot e eger spaska te lodhur pak miresi ku ta kerkosh ka mbetur zemra si prush i ftohur ka mbetur kulla pa babin
bosH

Ref.
Nenat kosovare kush i ka trishtuar bresher permbi sofer ran dy pika lot,,kur do tkthehen burrat kur do tkthehen trimat era fryn memece asnje fjal nuk thot asnje fjal nuk thot

Ne terr te nates mbi perpelitesh ti plag e shpirtit sa do pikosh ti enderr e vrar qe pret te rritesh dhe puth jastakun e mbetur bosh kujt ti ankohem moj nat memece e kujt ti them qe miresia te ik nga terri e tvin mengjese se jan fajtor nga pafajsia

Ref.
Nenat kosovare kush i ka trishtuar bresher permbi sofer ran dy pika lot,,kur do tkthehen burrat kur do tkthehen trimat era fryn memece asnje fjal nuk thot asnje fjal nuk thot

DËRGOI:
INFO
Autor i muzikës është Luan Zhegu, ndërsa teksti e përshtatën Agim Doçi & Shpëtim Saraçi.