Anxhelina Hadergjonaj
Anxhelina Hadergjonaj
Anxhelina Hadergjonaj
  • Vendlindja:
  • Amerikë U.S.A.
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Dhjetor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop R&B
Anxhelina Hadergjonaj është këngëtare e njohur. Ato nuk ndalen në bukurinë e tyre, ndërkohë që janë nënë e bijë. Për herë të parë, Angjelina Hadergjonaj, vajza këngëtare e Albëries, që njihet në skenën shqiptare prej vitesh janë shfaqur në tapetin e kuq të dyja bashkë me veshje shumë sharmante. Albëria, e cila ka shoqëruar të bijën në këtë kompeticion muzikor, ëshët dukur edhe më e bukur, ndërsa ka bërë një ndërhyrje estetike në hundë. Angjelina Hadergjonaj eshte vajza e nje personazhi shume te njohur, qe dashur pa dashur ka pasur çfare te fitoje nga gjenet e se emes, e po ashtu edhe jeta e saj artistike. Behet fjale per Alberie Hadergjonaj, kengetarja nga Kosova qe karrieren e saj e ka ndertuar me se shumti ne Shqiperi, tashme po stervit prane krahut te saj, Angjelina Hadergjonaj, te bijen e cila sapo ka mbushur 18 vjeç. “Qe e vogel kam adhuruar mamin. Gjithmone kam dashur te behem kengetare. Muziken e kam shume pasion”, shprehet Angjelina Hadergjonaj. “Ka ndikuar shume teksa shihja mamin qe ben prova dhe duke e pasur prane me eshte shtuar deshira”, perfundon Angjelina Hadergjonaj.

Vajza e Albërie Hadërgjonajt Angjelina Hadergjonaj ka tërhequr vëmendjen e tregut muzikor dhe tani eshte bere kolege me të ëmën. 18-vjeçarja Angjelina Hadergjonaj, ne nje interviste per ”Shekulli” ka folur per pasionin për muzikën dhe arkitekturën. ”Muzika nuk do të jetë profesioni im i vetëm, muzika është arti im, profesion do të jetë arkitektura, për të cilën kam shumë dëshirë të studioj”, ka treguar Angjelina Hadergjonaj. Ajo qe dallon shume vajzen maturante te familjes Angjelina Hadergjonaj nga shumica e bashkëmoshatarëve te saj, eshte se ajo nuk ka një telefon celular. Ne lidhje me kete, Angjelina Hadergjonaj ka thene: ”Momentalisht, nuk e ndjej shumë të domosdoshëm për shkak të angazhimeve shkollore dhe aktivitetit muzikor, por, përgjigjet mami për telefonatat e mia”. Botës së muzikës i është shtuar edhe një fëmijë këngëtaresh, e kësaj radhe bëhet fjalë për vajzën e këngëtares Albërie Hadërgjonaj, Angjelina Hadergjonaj. Gjatë një interviste për gazetën “Shekulli”, këngëtarja e re ka pranuar se emri i nënës i ka ndihmuar shumë. “Sigurisht, ndihem e lumtur kur përmendet me shumë dashuri që jam e bija e Albëries”, është shprehur Angjelina Hadergjonaj. Ajo ka treguar se talentin e saj në muzikë e ka zbuluar nëna e saj, e cila njëherësh ka qenë shtytja kryesore për t’i hyrë kësaj bote.

Në Dhjetor 2010, Anxhelina Hadergjonaj merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Kopje Pa Kuptim".

Në Qershor 2011, Anxhelina Hadergjonaj merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Kjo Jete S'mjaftoi", ku u vlerësua më çmimin “Artisti i ri më i mirë”. Me baladën e saj, ajo i ka mahnitur të gjithë, pasi ka shkelur në tapet me një fustatn të shkurtër krejt transparent.

Më datë 11 Dhjetor 2020, Anxhelina publikon videoklipin "Precious".

Më datë 29 Janar 2021, Anxhelina publikon videoklipin "No Drama".

Më datë 26 Mars 2021, Anxhelina publikon videoklipin "Run For".

Në Qershor 2021, Anxhelina merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 me këngën "Run For".

Më datë 2 Dhjetor 2021, Anxhelina & Flori publikojnë videoklipin "Anash & Doja". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Në Maj 2022, Anxhelina & Flori marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Anash & Doja".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: saramk saramk   Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Anxhelina Hadergjonaj »

Komente 3