TEKSTESHQIP

Anxhelo Koci
Lamtumirë
Lyrics

Me t'harru ata me thane
Nuk ja vlen ta kerkosh prap
Po se din ata se din,
çka po heq ky shpirti im.

Ke taku tjeter njeri,
tjeter fat tjeter dashni
Po se din ata se din
çka po heq ky shpirti im.
2x
Nuk i besova syve tmi kur tpash
tjeter ken ti e ke dash e tjetrit ven unaz
Dasmen tende do festoj se du me tpa mir
Por ste them dot lamtumir, ste them lamtumir.

Si ma than bone mir qe je nda
Si ma than se me tjeter te kan pa
Po se din ata se din,
i dhe fund ti shpirtit tim.

Je taku tjeter njeri,
tjeter fat tjeter dashni
Hajde thuja thuja ti,
A e zen kush vendin tim.

2x
Nuk i besova syve tmi kur tpash
tjeter ken ti e ke dash e tjetrit ven unaz
Dasmen tende do festoj se du me tpa mir
Por ste them dot lamtumir, ste them lamtumir.

DËRGOI: