TEKSTESHQIP

Art Abazi
Enigme
Lyrics
(Feat. Mc Kresha)

[Intro: Art Abazi]
Sa hap sytë unë diellin shohë
Po nuk me ngrohë
Më nuk me ngrohë
Unë kam mallë që ty nuk t'shohë
Ku je ti?

[Chorus: Art Abazi]
E sot ku jemi na, jemi nda
Përgjigje a ke ti
Pse s'mujte me ma dhon, dashninë
Dashninë
A do te kthehësh prapë
Sërish mëkat me ndjenjën do bësh ti
Pse s'mujte me ma dhon dashninë
Dashninë

[Verse 1: Mc Kresha]
Nje copë akull n'vendë zemrës
I vetmi sen afër meje gota e venës
Gabimi yt u bo i joni fruti i pemës
Po m'dridhet dora kur pi jepi mi shkru penës
S'jom ngjendje as me fol s'kom gjo n'mendje
Balthazari ka pazari ende enëm
S'e blejnë paret mungesën tane, po çmendem
T'pash t'premtën ani qysh e rritshe menën
Dhomës tem ja kom lan qeli emrin
Ma as me nanën tem nuk pe qeli zemrën
N'kit qytetë ku dashnija s'po permenët
S'ki kujt i flet nihna i huj n'shpi temën
Ready or not, zemër qe ku jom
T'pres me t'pas ngat
Jom tu flejt, qut
Po eci si zombie

[Chorus: Art Abazi]
E sot ku jemi na, jemi nda
Përgjigje a ke ti
Pse s'mujte me ma dhon, dashninë
Dashninë
A do te kthehësh prapë
Sërish mëkat me ndjenjën do bësh ti
Pse s'mujte me ma dhon dashninë
Dashninë
A do te kthehësh prapë
Sërish mëkat me ndjenjën do bësh ti
Pse s'mujte me ma dhon dashninë
Dashninë

DËRGOI:
INFO
Ky projekt është prezantuar para një audience më të gjerë i punuar nga sfera vizuale me videoklip, të cilin e krijoi Imagine Films. Videoklipi u publikua me datë 20 Shtator 2019. Kompozitorë të këngës dhe orkestrues të këngës janë Gent Myftaraj, Strike Beatz & K-Master, për këtë këngë kanë punuar bashkarisht tekstin Filloreta Raçi (Fifi), Art Abazi, Mc Kresha & Gent Myftaraj, ndërsa produksionin në studio e punuan Gmaj7 & PINT.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200