TEKSTESHQIP

Ona Vasjari
Niper Dhe Mbesa
Lyrics

Ne shtepin ton jetojn tre breza:
Gjyshi edhe gjyshja, niper edhe mbesa

Niper e mbesa plot shpija, na bekoi perendia
Femijt e motres si bora, te vellait si kurora

Mblidhen vellezer e motra
Sa gezim na u mbush oda
Erdhen niper edhe mbesa
Gezon halla, gezon tezja
2x

Niper e mbesa plot shpija, na bekoi perendia
Femijt e motres si bora, te vellait si kurora
2x

Femijte jan drit e syve
Njerzit per gjyshin e gjyshen
Ti gezojm e trashegojm
Se ne per ata jetojm
2x

Niper e mbesa plot shpija, na bekoi perendia
Femijt e motres si bora, te vellait si kurora
4x

Kjo shtepia jon, plot me zera jete
Niper edhe mbesa, sikur sherre blete
Niper edhe mbesa, lulet edhe shpresa
Jan gjaku i fisit qe rrjedh neper breza

DËRGOI:
INFO
Formula "hit + klip = sukses" u zbatua dhe materiali muzikor erdhi i finalizuar tek shikuesit i ilustruar artistikisht edhe me anë të një klipi muzikor, i cili është përgatitur nga MAX Production. Videoklipi u publikua me datë 8 Qershor 2019. Për komponimin dhe për orkestrimin u kujdes Valter Beqo, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Arben Duka & Armand Trebicka.