Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe & Eli Fara - Babi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

E mban mend kur hodha hapin e parë?
Si atëherë sot më përcjellë në altar.

Ti je bota që dua,
tani vallëzo me mua
Babi sa shumë të kam ngjare
Dëgjoje këngën tonë do mbetet përgjithmonë, në krahet e tua
Gjithmonë do dua të jem fëmijë
Je shoku im i parë, më mbron si një thesar
Thinjat e tua më rritën mua o babi im.
Sot më merr të fluturoj
Edhe një herë
Asnjëherë nuk të lëshoj asnjëherë.
Botën ti më dhe mua
Asgjë smë ka munguar.
Babi sa shumë të kam ngjare
Dëgjoje këngën tonë do mbetet
Përgjithmonë, në krahet e tua gjithmonë do dua të jem fëmijë.
Je shoku im i parë
Më mbron si një thesar, thinjat e tua më rritën mua o babi.

Dëgjoje këngën tonë do mbetet përgjithmonë, në kohët e tua
Gjithmonë do dua të jem fëmijë
Je shoku im i parë, më mbron si një thesar
Ndienjat e tua më rritën mua o babi im.
Aurela Gaçe & Eli Fara
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/05/2022
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Rozana Radi, Aurela Gaçe & Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila
Video Produksioni: Frame Company Albania
Directed: Don Enio


Aurela Gaçe & Eli Fara - Babi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babi Im".
3. Video është e këngës "Babi Im", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe & Eli Fara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0