TEKSTESHQIP

D.U.D.A.
Gangland City
Lyrics
(Feat. Niil-B, Ibi, Zeeroman & Overlord)

[Intro/D.u.d.A]

E yoo...
What's up?

[Verse 1/D.u.d.A]

Un me grup me veti, kem ndikim te shteti
Sa her dalum, na kshyrin more kejt qyteti
Nuk i bojm perveti, ata vet na dojn
Kallzojn respekt naper rrug, se perndryshe keq e psojn
Kur Hip-Hop'i more mer frym, na n'to gjujna rrym
Ti ha mut sa dush, na ty gojen ta shkym (yeah)
GangLand City, neve na gjon gati
Kur ti futesh ktu n'rrug, ty t'kerset automati
Se na do i majna jasht, edhe plot i kena mrena
Vet respekti ty t'kallzon aty ku une more permena
E ju mos kallzoni rrena, se rrenat jav kan diktu
Keni met si grat e kqia, njoni tjetrit tu ja lshu (Haaa)
Gilan City (yeah) GangLand City
Kallzo respekt man, dil te dera edhe priti (yeah)
Gilan City, GangLand City
Kallzo respekt o G, dil te dera edhe priti

[Verse 2/NiiL-B]

Imma Gangsta, edhe kur s'foli hiq e rri n'heshtje
Duhesh me dit qe jom gati tu prit per ndeshje (ah)
Jo s'po t'pelqen amo na e prezantojm qytetin
Hajde prit n'ren, n`kofsh me ta rrit autoritetin (Hahhh)
E zo e boj per veti, veq n'varet pi momentit
Kur o me mu homie s'ja han as 50 centit (Haha)
Se di as s'du me dit, sen s'du me dit, nuk du me ni
Kush o mangup, kush o zotni, s'jom aj qe e di just me & my G - G
Duhesh me vrejt, nuk jon kejt njejt
Shumica hate, pakica fake
Kejt ata tu kshyr ka na, une me ket shokin tem mir e dina per shka
Rap'it i kena dhon krah, jo ata po na, in my City, kush s'tvet a po t'HA (ha ha)
Boll qe s'jem tu kopju be.. (ah)
Beat'it i hi pa mshir sikur motorr i druve
As libra shum s'kom lexu, po liber jeten e kom
Kur hi t'verteten e thom, shyqyr qe t'kom mikrofon

[Chours/D.u.d.A]

Gilan City (Woah) GangLand City (Woah)
Kallzo respekt o man, dil te dera edhe priti (Ye-Yeah)
Gilan City (Woah) GangLand City (Woah)
Kallzo respekt o G, dil te dera edhe priti (wo-wo-Woah)

[Verse 3/Ibi]

Break your news i break your shoes
Make you high i make u confuse
Ty T'kom Larg Sikur shikus
T'boj un shit un t'boj shokus
Une jom I-B To The I (IBI)
Watch your smile , Kujdes your file
U Feel hot , I make you cry
I tell real, you just Lie
Ti je Olive une Popay, Ti po don met njek une me ka 1 mile
Edhe pak ma ngat edhe watch my smile,
Cili po doni me kapen me hecen me pecen,
Me dillin me rrezen Ta bimi na rrezen ta dimi gjenezen
Ti merre me dhezen pe dini vonesen po hini me kthesen
Thuni po hini po pini po rrini nuk kini e dini me neve bole mu shty
Another muthafucka dead president
Cili po doni mu kap pi juve edhe mu bo rezident
Munoni me kap me hap edhe me bo reprezent
Ku more muthafucka in the gang land
Smun more muthafucka ktu o bang bang .. yeaaaah
Ta nalen na gojen ta prishi dhe lojen ta krymi nevojen
Ta bomi rrethojen e nini dhe plumin e keni gerzhojen
Ta bimi na fundin ta krymi na lojen livriti dhe veni pe dini pervojen
Like a bone thug in a MO THUG edhe no Drug
Edhe bire ni Slug edhe nihet Bang Bang edhe b-b-Bitch
Nali llafet se edhe veni tu shuk, yeah

[Verse 4/ZeeroMan]

OK, boma 1 ven, ta boj venin Bang Bang
G City, GangLand, po gjujm pare me deng
Me kapuq deri n'vetull, me shami deri te huna
Shoq, mos permen pluma, keq puna kur vjen te dhuna (shok shoki)
Shok shoki, ruju kujdes te blocki
Sinjal jep Glocki, sha ndodh e din Zoti
Sha thom se lun topi, qysh dush, n'qfare dush aspekti
Yo shoqen ta myt lezeti, mu gjall um man respekti
E dojm, na don qyteti, t'veqant e kena stilin
E bojna real'in e dojna chillin, e bim Rap'in ma t'mirin
Sikur na jo sun e lidhin, hey man yo can u feelin' ?
Lem ta shijoj dillin me pi#hin ma t'mirin (Haa)
n'Qofse do trunin ta kfillim, se jena si ilaqi
Ndash ndjenjat ti knaqi, si n'leter spanaqi
T'ka ngecen tertaqi, yo timin mos ma prish
Ok, bonja qysh dush, a une t'priti n`finish

[Chours/D.u.d.A]

Gilan City (Woah) GangLand City (Woah)
Kallzo respekt o man, dil te dera edhe priti (Ye-Yeah)
Gilan City (Woah) GangLand City (Woah)
Kallzo respekt o G, dil te dera edhe priti (wo-wo-Woah)

[Verse 5/OverLord]

Brrrrah..
Son of a bitch, na nuk ecim me kmisha (Ah)
I pi MC't si me pi shisha (Woah)
Kta po na dojn, po nuk e pranojn, po dihet kush jon nisha
Imma little boy.. n'mikrofon thirrum bisha
Woah.. a muni me bo? si na po ju nuk e keni qet flow
Endrroni mu kon te na po nuk ju lo, welcome to the ghetto qitu bojna show (so)
Thirum SuperWeed, SuperMan, Super Hit, Hoe (3x)
What you scared, bro ?
Oh yes i dit it.. every fuckin' minute
Rimat sikur dinamit, Gilani o Sin City (Huh)
Grrr.. ktu o hell, muni me na gjet me naj allti n'bel
Let del ku tdel, fell e ma fell, kejt jon G asnjoni me gell
Dridhen pi rimav tmija, harrojn e bin n'dell
Plus un i qes pi vetes smunen me thon qe i kom vjedh
Ju qe po vizlloni une jom eklips o rrugaq
Imma boss, sikur Ross, hustlin t'qes haraq (Grrr)

DËRGOI: