TEKSTESHQIP

Edona Llalloshi
Pa Ty
Lyrics

Sa te kam lutur qe te rrije at nate
Te qendroje me gjate
Ta degjoje te verteten

Sa do te doja ta kuptoje pastaj
Se nga vetja s’te ndaj
Jo as per nje çast te vetem

Pa ty
Dielli me duket i ftofte
Pa ty
Veç endrrat me mbajne te ngrohte
Pa ty
Pa ty
Rruga jone mbeti aty
Aty ku e lame ne te dy

Pa ty
As fryme nuk dua te marr
Pa ty
Pse zemra rrah e s’u ndal
Pa ty
Pa ty
Bota sdot jet perseri plot ngjyra
por bardh e zi

Te thashe te dua me nje zë si ne vaj
Lotet smunda ti mbaj
T’lutem mos me lere te vetem

Sa do te doja ta kuptoje pastaj
Se nga vetja s’te ndaj
Jo as per nje çast te vetem

Pa ty
Dielli me duket i ftofte
Pa ty
Veç endrrat me mbajne te ngrohte
Pa ty
Pa ty
Rruga jone mbeti aty
Aty ku e lame ne te dy

Pa ty
As fryme nuk dua te marr
Pa ty
Pse zemra rrah e s’u ndal
Pa ty
Pa ty
Bota sdot jet perseri plot ngjyra
por bardh e zi

DËRGOI:
INFO
Ky projekt është finalizuar tek audienca i punuar tejet mirë me anë të një videoklipi, video produksionin e të cilit e punoi EMF Creative. Videoklipi u publikua më 12 Prill 2019. Melodia dhe teksti është një krijim nga Arsim Bunjaku, teksa kënga vjen e orkestruar nga Florent Boshnjaku.