A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Elvana Gjata - Tavolina E Merzise


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  83

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

26/02/2019

2019-02-26T18:30:00

Muzika:

Armend Rexhepagiqi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Supercut


Jam atje
Ku rashë pertokë
Ku m'ke goditë
Ma s'ulti n'botë
Jam me shishen e dashnisë
N'tavolinën e mërzisë

Jam atje
Ku u theva keq
Nga lista t'gjallëve
Ku ti më ke heq
Jam me troshat e dashnisë
N'tavolinën e mërzisë...

2x
Sa shumë te pasna dashtë
Sa shumë pasna perbi'
S'kom ditë me bo ma mirë
Ma mirë nuk pasna ditë
Ma mirë nuk pasna ditë

Dashninë e du
Po frikë kam prej dashnisë
Kjo jeta njerkë
M'largoi prej shoqnisë
Ma ka rujtë një vend të lirë
N'tavolinën e merzisë

O zemer ja ku jam
Rrëzomë me gisht
Emrin thuma
Njollose lirisht
Jam aty prej ka jam nisë
N'tavolinën e merzisë...

2x
Sa shumë te pasna dashtë
Sa shumë pasna perbi'
S'kom ditë me bo ma mirë
Ma mirë nuk pasna ditë
Ma mirë nuk pasna ditë


Ky tekst u dërgua nga Kristt1Na   TonnidasKartolina (5)

2019-03-26 16:35:33
Jam atje ku u theva keq
Nga lista t'gjallëve
Ku ti më ke heq
Jam me troshat e dashnisë
N'tavolinën e mërzisë...
2019-03-11 19:31:42
Dashninë e du
Po frikë kam prej dashnisë
Kjo jeta njerkë
M'largoi prej shoqnisë
Ma ka rujtë një vend të lirë
N'tavolinën e mërzisë
2019-02-28 07:59:42
Jam atje
Ku rashë përtokë
Ku m'ke godit
Mas ulti n'botë
Jam me shishen e dashnisë
Në tavolinën e merzisë
2019-02-28 07:58:33
Sa shume te pasna dasht
Sa shume pasna perbi
S'kom dit me bo ma mir
Ma mir nuk pasna dit
U krijua nga klea 2019-02-26 23:29:00
O zemër ja ku jam
Rrëzomë me gisht
Emrin thuma
Njollose lirisht
Jam aty prej ka jam nis
Në tavolinën e mërzisë

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019