A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Pa Dashuri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  18

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/03/2019

2019-03-17T19:02:56

Music:

Lyrical Son

Lyrics:

Arsim Bunjaku

Arrangement:

K-Master


E di...
Ti nuk erdhe as tani.
Nuk ma the dot dhe nje fjale.
Cudi kjo zemer!...Si po ta fal?

Beso...
Nuk shkojne gjerat ashtu si do.
Dhe per ket" do bindesh vete.
Se jeta eshte drame e vertete.

Edhe pse as tani me nuk u pame.
Nuk ka rruge.
S'ka njeri qe na ndan.
Mos e mundo veten.
Nese do mund t'a gjesh te verteten.

Ref. (4.x)
Ti eja po te pres me mall!
Nuk mund te jetoj vetem me fjale.
Se s'ka c'me duhet kjo rini,
Pa dashuri.

(Kenga publikohet se shpejti dhe eshte pjese e filmit "2 gisht mjalte")


Lyrics submited by  Eliosshuli   arsimdibere-Cards (3)

2019-03-27 19:01:07
Ti eja po të pres me mall
Nuk mund të jetoj vetëm me fjalë
Se s'ka ç'më duhet kjo rini
Pa dashuri
U krijua nga Lea 2019-03-21 16:48:19
E di...
Ti nuk erdhe as tani
Nuk ma the dot dhe një fjalë
Çudi kjo zemër si po ta fal
2019-03-18 23:06:29
Nuk shkojnë gjërat ashtu si do
Dhe për këtë do bindesh vetë
Se jeta është dramë e vërtetë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019