Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvana Gjata - Kur Jemi Dasht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22

Ku je tani?
Vec nje Zot e di
Fjalt e tua n'gjoksin tim
ah therin... me s'e di

Krejt po shkon mir
vec ti po m'mungon
e nuk paska me veshtir
kur ske ate qe e do

Kur jemi dasht ne
kur jemi dasht ne
nuk e ka dit asnjeri
Kur kemi kjajt ne
kur kemi kjajt si femij

A e di, a e di
1000 jet t'i kisha tani
I kisha dhon dhe njehere se je ti

Kur jemi dasht ne
kur jemi dasht ne
nuk e ka dit asnjeri
Kur kemi kjajt ne
kur kemi kjajt si femij

A e di, a e di
1000 jet t'i kisha tani
I kisha dhon dhe njehere se je ti

Cmendu per mu
hekmi lot e zi
Se me mbete pik ne zemer
pik me mbete ti

Kur jemi dasht ne
kur jemi dasht ne
nuk e ka dit asnjeri
Kur kemi kjajt ne
kur kemi kjajt si femij

A e di, a e di
1000 jet t'i kisha tani
I kisha dhon dhe njehere se je ti


Ky tekst u dërgua nga BletaElvana Gjata
Renditja: Top 200
Publikimi: 16/04/2021
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Elvana Gjata & Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Video Produksioni: MAX Production
Mix And Mastering: Darko Dimitrov, Andi Islami
Guitars By Shkëlqim Dule
Accordion By Gent Rushi
Directed: Blendi Kalivaçi
Editing: Sami Leka
Make Up & Hair: Sellma Kasumoviq, Kaci LleshiElvana Gjata - Kur Jemi Dasht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Jemi Dasht".
3. Video është e këngës "Kur Jemi Dasht", por nuk këndohet nga Elvana Gjata.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:


Komente 0