TEKSTESHQIP

Elvana Gjata
Kur Jemi Dasht
Lyrics

Ku je tani?
Vec nje Zot e di
Fjalt e tua n'gjoksin tim
ah therin... me s'e di

Krejt po shkon mir
vec ti po m'mungon
e nuk paska me veshtir
kur ske ate qe e do

Kur jemi dasht ne
kur jemi dasht ne
nuk e ka dit asnjeri
Kur kemi kjajt ne
kur kemi kjajt si femij

A e di, a e di
1000 jet t'i kisha tani
I kisha dhon dhe njehere se je ti

Kur jemi dasht ne
kur jemi dasht ne
nuk e ka dit asnjeri
Kur kemi kjajt ne
kur kemi kjajt si femij

A e di, a e di
1000 jet t'i kisha tani
I kisha dhon dhe njehere se je ti

Cmendu per mu
hekmi lot e zi
Se me mbete pik ne zemer
pik me mbete ti

Kur jemi dasht ne
kur jemi dasht ne
nuk e ka dit asnjeri
Kur kemi kjajt ne
kur kemi kjajt si femij

A e di, a e di
1000 jet t'i kisha tani
I kisha dhon dhe njehere se je ti

DËRGOI:
INFO
Më datë 16 Prill 2021, Elvana Gjata publikon videoklipin "Kur Jemi Dasht". Muzika e këngës u punua nga Pirro Çako, teksti u shkrua nga Elvana Gjata & Pirro Çako, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.