TEKSTESHQIP

Ervin Bushati, Sant & Marly
Ma More
Lyrics

Ervin Bushati (refren):
Zemren ti ma more, more ti
Ma ke bo me inat, o me inat
Me cigaren ne dore une jam tu t'prit
A po mendon per mu, kur je vetem ne shtrat

Zemren ti ma more, more ti
Ma ke bo me inat, o me inat
Zemren une ta fala edhe ti e di
Une du me t'pas perjete jo vetem per nje nate

Marly:
Heyo mama, nuk ki nevoje per drama
Ne na do Prishtina, na do dhe Tirana
Pina nje tequila dhe piña colada,
Shume e gjate kjo nata

Santi:
Ca ka bo ky djali per ty bejb
Djali per ty bejb
Akoma per ty une muj me bo
Syte e tu m'kan xhelozu bejb
Hipnotizu bejb
Edhe zemren time ty ta dho

Ervin Bushati (refren):
Zemren ti ma more, more ti
Ma ke bo me inat, o me inat
Me cigaren ne dore une jam tu t'prit
A po mendon per mu, kur je vetem ne shtrat

S'ta bona bye bye bye,
Po ti mos kaj kaj kaj
VDEKSHA une per ty buzen ta haj
S'ta bona bye bye bye,
Po ti mos kaj kaj kaj
VDEKSHA une per ty buzen ta haj

SAKS (Vis Shkodrani)

Marly:
Zemren ma le pik pik
Te rafte pika
Ami dy minuta se boll te prita
Teper energjike, si dinamita
Po ta thojn syte qe dhe ty pa mu s'tu rrika

Santi:
Pa mu s'tu rrika s'tu rrika
E gjate eshte nata dhe dita
Sa do qe m'fol intuita
Ma thuj a m'don?

Oj cik me teka me teka
M'ke bo me tmeta me tmeta
A thu ke ti naj menje me ma lon?

Ervin Bushati (refren):
Zemren ti ma more, more ti
Ma ke bo me inat, o me inat
Me cigaren ne dore une jam tu t'prit
A po mendon per mu, kur je vetem ne shtrat

Zemren ti ma more, more ti
Ma ke bo me inat, o me inat
Zemren une ta fala edhe ti e di
Une du me t'pas perjete jo vetem per nje nate

S'ta bona bye bye bye,
Po ti mos kaj kaj kaj
VDEKSHA une per ty buzen ta haj
S'ta bona bye bye bye,
Po ti mos kaj kaj kaj
VDEKSHA une per ty buzen ta haj

SAKS (Vis Shkodrani)
INFO
Është fakt që klipet kanë një impakt të veçantë, ndaj, ky projekt u finalizua në ekranet tona tejet mirë me videoklip muzikor, i cili u krijua nga Blerim Salillari Films. Ky videoklip u publikua me datë 28 Qershor 2023. Këngës i janë përshtatur vargjet nga Sant & Marly, ndërsa orkestrimin dhe produksionin në studio e krijoi Alandy.
Renditja:
Top 200