TEKSTESHQIP

Etnon
Falma Nje Jete
Lyrics
(Feat. Sinan Vllasaliu & Astrit Stafa)

[Genci:]
Yeah e ty sosht leht met dasht...

Nuk jon rreshta po fjal zemre
Po du me tpa ne mgjes ne dhomen teme
Kuptom venin ton asnjona nuk e nxen
Spo du me tpas larg cdo kilometer dhem
Un e ty jemi njo zemer na jena njejt
Dashnin e kom tmodhe per ty sa bota krejt
Ndjenjat e mia per ty kurr sndalen
A thu kom faj pse tdu mbi normalen
Na jem nji shpirt mos ta ndajm dy
Se du njo si ty une tdu veq ty
Mes neve ka flak gjithcka osht nxeht
Pse kena nevoj ndjenjat mi mbajt fsheht
Pe thom tverteten
Kom me tdasht ton jeten.
Pika jem e dobt qe e du ma shum se veten
Me ty e kom nji onderr
haj ti japim zgjidhje
Fillojm un e ti me nji shpi e nji familje.

[Sinani:]
REF.
Falma nje jet te jetoj me ty
Shtrati im ka vend per te dy
Veten te ti e gjej
Se me shpirt te ndjej

Nese me dasht eshte gabim
Dhe zdo te kete fund te lumtur
Mua do tme mjaftoj
cdo kujtim do tjet i bukur
E un do tjem per ty deri ne diten e fundit
Me duaj veq sa te du e as nji pik ma shum

REF.
Falma nje jet te jetoj me ty
Shtrati im ka vend per te dy
Veten te ti e gjej
Se me shpirt te ndjej

[Miloti:]
Dita pa ty osht dit e pikllume
Smujna me dit cka osht e shkrume
Veq e provojna ki pak besim
Kom me tdasht edhe nese osht gabim
Mes neve dyve ska me pas rrena
Ne jeten teme du me tpas mrena
Pa ty nuk bon jom si mjegull
SDu me tpas nji nat du me tpas nji shekull
E di qe ka njiher kena mu perla
Kena mu kap kena mu sha
Po Lidhja kto i ka ne i prballojm leht
Mos u merzit veq falma nji jet

[Sinani:]
REF.
Falma nje jet te jetoj me ty
Shtrati im ka vend per te dy
Veten te ti e gjej
Se me shpirt te ndjej

DËRGOI:
INFO
Materiali muzikor është finalizuar në tregun e gjerë të muzikës i plotësuar bukur edhe me një videoklip, për produksionin e të cilit është përkujdesur Black Fish Entertainment. Videoklipi u publikua më 24 Qershor 2015. Komponues i muzikës, autor i fjalëve të tekstit dhe autor i orkestrimit rezulton të jetë Genc Prelvukaj.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200