Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatjeta Barbullushi - Lule Limoni

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Limoni".
3. Video është e këngës "Lule Limoni", por nuk këndohet nga Fatjeta Barbullushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fatjeta Barbullushi - Lule Limoni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Muzika:

Adrian Hila

Teksti:

Pandi Laço

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

Asnjë Koment

20/05/2014

2014-05-20T10:31:26+00:00E vajta sipër unë të një krua,
Përpoqa djalin tim që aq shumë e dua
E gjithë zemra mu dridhru
Fytyra mu dëftu
Lëkura si limu

E doja djalin tim të lëvdoja,
Yll I bukur rri me mua unë ti thoja
Buzë e gjuhë u harrova
Po s'doja unë trimin tim ta lëshoja
... Ah ta lëshoja

Refreni
Lule limoni lule lule
Në zemrën time ti u ule
Lule limoni lule lule
Asht dashuria me pekule

E vjen më thotë o lauresha ime,
Dil hënës ma bëj dritë rrugën time
Kur jam me ty, bëhem me fletë
Me vete do të marr përjetë

E doja djalin tim të lëvdoja,
Yll I bukur rri me mua unë ti thoja
Buzë e gjuhë unë harrova
Po s'doja unë trimin tim ta lëshoja
... Ah ta lëshoja

Refreni 2x


Më Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet