Festivali i 32-të në RTSH

Festivali i 32-të në RTSH
Prezantuesit: Silvana Braçe, Ndriçim Xhepa & Juela Meçani
TV: TVSH
Radio: Radio Tirana

Festivali i 32-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Tiranë në fundin e dhjetorit të vitit 1993.
Kënga fituese u shpall “Kur e humba një dashuri”, kënduar nga Manjola Nallbani me Muzike nga Vladimir Kotani dhe Teksti nga Jorgo Papingji.


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Festivali i 32-të në RTSH (Tekste & Video)


Komente 3