Më mbaj mend (për 1 muaj)

Festivali i 14-të në RTSH

Prezantuesit: Rezarta Malaj & Kastriot Caushi
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana

Festivali i 14-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1975 në Tiranë.
Kënga fituese u shpall “Buka e duarve tona”, muzika Kujtim Laro, teksti Xhevahir Spahiu, kenduar nga Alida Hisku dhe Ema Qazimi.

Cmimi i dyte:
"Shoket", muzika Shaqir Kodra, teksti Betim Muço, kenduar nga Vaçe Zela dhe Luan Zhegu.
"Shoqja ime", muzika Agim Krajka, teksti Perparim Xhixha, kenduar nga Liliana Kondakçi dhe Vera Dervishi.

Cmimi i trete:
"Si lule ne bjeshke", muzika Naim Gjoshi, teksti Pandeli Koçi, kenduar nga Shpresa Spaho dhe Valdete Hoxha.
"Dasem ne fshat", muzika Agron Xhunga, teksti Ismail Kadare, kenduar nga Alida Hisku dhe Violeta Zefi.
"Dashuria me e madhe", muzika Agim Prodani, teksti Fatmir Gjata, kenduar nga Ema Qazimi dhe Lindita Sota.


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7


Komente mbi këtë festival


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet