TEKSTESHQIP

Greta Koçi
Dola N’Penxhere
Lyrics

REF.:
Dola ne penxhere
Synin kur ta pash
Je e imja - m'the
Jam e jotja - t'thash
Je e imja - m'the
Jam e jotja - t'thash
Pergjithmone me ke
Me e gzu jeten bashke

çka t'ka bo djal kjo belholla
Synin e ke kthy
Kur me pe, zemren ta mora
Jam kismet per ty

E jam kismet per ty
Aman, aman
Jam kismet per ty
Per ke bien keto tupana
Per mu e per ty

REF.:
Dola ne penxhere
Synin kur ta pash
Je e imja - m'the
Jam e jotja - t'thash
Je e imja - m'the
Jam e jotja - t'thash
Pergjithmone me ke
Me e gzu jeten bashke

Ktu me ke o djal dhe neser
Do dal ty me t'prit
Ah sa shume te don kjo zemra
Nuk e paskam dit

E nuk e paskam dit
Aman, aman
Nuk e paskam dit
Hajde zemer se mu nana
Per ty me ka rrit

Kur te kam ty prane
Dita m'duket ore
Sa lezet na paska zemer
Kjo unaze ne dore

REF.:
Dola ne penxhere
Synin kur ta pash
Je e imja - m'the
Jam e jotja - t'thash
Je e imja - m'the
Jam e jotja - t'thash
Pergjithmone me ke
Me e gzu jeten bashke

DËRGOI:
INFO
Më datë 15 Tetor 2020, Greta Koçi publikon videoklipin "Dola N’Penxhere". Teksti i këngës u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa orkestrimi u punua nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200