A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Irkenc Hyka - Dashni E Vjetër  (Feat. Poni)


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  26

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/05/2018

2018-05-18T16:00:06

Featuring

Poni

Music & Lyrics:

Irkenc Hyka

Lyrics:

Endrit Mumajesi

Arrangement:

Dj Jojo

Video Production:

Imagine Films
[Irkenci & Poni:]
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
Ku te gjej si ty unë sot

[Poni:]
Sa kohë u bë pa të parë
Çdo ditë në kalendar
Me zemrën në zjarr

[Irkenci:]
Ai trup më ka mungu
Ai zë dhe sytë e tu
S'mund të fle pa t'përqafu
(Kujtoje)
Ti ishe çka desha
E zoti për mu s'menon
Sa kot duket jeta
Kur e do, por nuk të do

[Poni:]
Le të jenë gota t'heshta
S'ka rëndsi sa më lëndon
Për ty do e them
gjithmonë më mungon

[Irkenci & Poni:]
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
Ku te gjej si ty unë sot

[Irkenci:]
Ti ishe çka desha
E zoti për mu s'menon
Sa kot duket jeta
Kur e do, por nuk të do

[Poni:]
Le të jenë gota t'heshta
S'ka rëndsi sa më lëndon
Për ty do e them
gjithmonë më mungon

[Irkenci & Poni:]
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
Ku te gjej si ty unë sot


Lyrics submited by Kk_senoritae-Cards (2)

2018-05-21 20:25:20
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
2018-05-20 22:30:13
Ti ishe çka desha
E zoti për mu s'menon
Sa kot duket jeta
Kur e do, por nuk të do

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019