TEKSTESHQIP

Irkenc Hyka
Afer Dhe Larg
Lyrics
(Feat. Kanita)

Irkenci:
Maje, ti zemren maje
Se t'kam dhen nga jeta ime cdo frymemarrje
Ti fale
Kte shpirt ti fale
Se s'ka dasht kurr ty me t'vra

Kanita:
Si te ndjej kur s'te prek
Zgjohem cdo dit pa jet
Me besu qe nuk je s'esht e leht
Lamtumir shpirti im, te kam dasht dhe te du
Edhe pse sot jam dorzu

Irkenci & Kanita:
A me sheh tani, si jam bo pa ty
Sot nuk kam forc te them nje fjal
Me thuaj tani
Si t'jetoj pa ty
Sot jemi afer dhe larg
2x

Irkenci:
Maje, ti zemren maje
Se kto lule fshehin lot ne cdo petale
Po mbahem, cdo nat po mbahem
Me kujtime, qe t'ndihem gjall

Kanita:
Si te ndjej kur s'te prek
Zgjohem cdo dit pa jet
Me besu qe nuk je s'esht e leht
Lamtumir shpirti im, te kam dasht dhe te du
Edhe pse sot jam dorzu

Irkenci & Kanita:
A me sheh tani, si jam bo pa ty
Sot nuk kam forc te them nje fjal
Me thuaj tani
Si t'jetoj pa ty
Sot jemi afer dhe larg
2x

DËRGOI:
INFO
Më datë 7 Maj 2022, Irkenc Hyka publikon videoklipin "Afer Dhe Larg", në bashkëpunim me Kanitën. Muzika e këngës u punua nga vetë Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Olsi Bylyku. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200