Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha, Sidrit Bejleri, Kejsi Tola & Olta Boka - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Sidrit Bejleri

Më Shumë Nga

Olta Boka

Më Shumë Nga

Kejsi Tola

25/11/2014

2014-11-25T11:58:22+00:00(70-vjetori Vace Zeles)

O fort po ndrit ai diell
Dhe burimi kenget lugjeve mi percjell
O fort po ngroh ai diell
Edhe trimat neper mend mi sjell ti perkdhel
Nga ky diell I kohes sime
Ndrisin shekujt nder agime
Edhe pushka e shqiptarit zjarr flakeron

Po ku ka si ti o Shqiperia ime
O fisnikja permbi gur
Rrjedh ne kenge e ligjerime
Balle larta me flamur

Hej fort po bien ai tel
E lahuta tingujt I con larg I percjell
Hej fort po bien ai tel
Edhe trimat neper mend mi sjell ti perkdhel
Nga ky ze I kohes sime
Flasin shekujt me gjemime
Edhe krisma e shqiptarit vjen brez me brez


Ky tekst u dërgua nga Eltion
Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet