Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kënga Magjike 2001
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Prezantuesit: Ardit Gjebrea & Natalia Estrada
TV/Radio: TVA / Radio +2
Festivali Magjik 2001 sjell ne skene nje emer te njohur te TV Italian, Natalia Estrada, perkrah producentit Gjebrea – prezantues i te gjitha edicioneve. Publiku dhe media e cilesojne ciftin prezantues si me te suksesshmin shfaqur deri atehere ne ekranet shqiptare. Transmetimi televiziv realizohet nga TVA dhe RTV21, si dhe Radio Rash, +2. Fiton Festivalin Rovena Dilo dhe Pirro Cako. President jurie – Vath Koreshi.


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  10
teksteshqip.com © 2007 - 2017