Kur Vjen Pranvera 1987

27/03/1987 - 27/03/1987
Prezantuesit: A. Kanani
TV: Rtsh
Radio: Radio Tirana

Ky koncert u mbajt më 27.3.1987 dhe u prezantua nga A. Kanani. Morën pjesë 24 këngë. Fitorja e dytë e dyshes Leka - Jorganxhi. Per këngën aq të bukur "Rritu bir i nënës" që, në Koncert, u tha "Trio vokale", nuk i kam të shënuar emrat, por, me sa me kujtohet, janë: Tonin Tërshana, Eduard Jubani, Bashkim Alibali. Kush të ketë mundësi ta verifikojë. Në youtube është inçizimi i T. Tërshanës me të tre zerat, mbas Koncertit.


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Kur Vjen Pranvera 1987 (Tekste & Video)


Komente 0