TEKSTESHQIP

Leonora Jakupi
Pushkë E Çifteli
Lyrics
(Feat. Gold AG)

Leonora Jakupi

Me dhimbje me gezim
Me nje bese dikur
U bashkuam ne Betim
Luftuam nje qellim
E per nje Flamur
Une e fala gjakun tim
Besa bese te bashkuar
une dhe ti Sot o kurre
Vllaut doren me ja shtri

Ref.
Jam Kosove e jam Shqiperi
Na ka rrit pushka o me Qifteli

Gold AG

Shqiptar i vjeter n'kohen e re
Shqipni etnike Zemra po reh
Gati cdoher per trojet e mija
Une jom mir kur o mir Shqipnia
Jom Kosov Lugin e malsi Iliri Cameri
jom tok pa kufi
Jom Dardani ku Fluturon Shqiponja
Jom histori Ball me tri shkronja
I rritun me pushk e me Flamur
I lindur me dek po jo me lshu kurr
Kosova gjaku jem ty nuk tfalet
Pushka e jeme si korrit malet
Besa Bese 1 bes e kem dhan
Cka don dikush na smujna me kon
O qysh thom un o ndryshe nuk bon
Emrin Kosov mbiemrin Shqipri e kom

Ref.
Jam Kosove e jam Shqiperi
Na ka rrit pushka o me Qifteli

Leonora Jakupi

Kam qeshur e kam qare
Vec per pak liri
Mos t'jetojme te Perçarë
Le ta di Bota mbare
Se kjo Shqiperi nuk jeton me dot e ndarre
Besa bese te bashkuar une dhe ti
Sot o kurre
Vllaut doren me ja shtrri

Ref.
Jam Kosove e jam Shqiperi
Na ka rrit pushka o me Qifteli

Kam qeshur e kam qarë
Veq per pak liri
mos tjetojm me te perqarë
Le ta di bota mbarë
Nuk jeton dot e ndarë

Besa besa te bashkuar une dhe ti
Sot ooo kurr vllaut doren me ja shtri

Ref.
Jam Kosove e jam Shqiperi
Na ka rrit pushka o me Qifteli

DËRGOI:
INFO
Një klip ndikon tek suksesi, ndaj ky materiali muzikor u lansua tek audienca i kompletuar edhe me një videoklip muzikor, i cili u publikua më 15 Shkurt 2016.