Netët E Klipit Shqiptar 15

13/04/2016 - 08/06/2016
Liqeni Artificial I Tiranës
Prezantuesit: Iva Mera
TV: Rtsh
Radio: Radio Tirana

Ka përfunduar edicioni i 15-të i festivalit “Netët e Klipit Shqiptar”, ku si klipi i më i mirë për këtë vit është vlerësuar “Për me pas nji roze”, nga këngëtarja Rozana Radi.
Si çdo vit edhe këtë herë “Netët e Klipit Shqiptar” ka ardhur në formën e një eventi të realizuar nga “Deliart Assosiation”, ku janë ndarë edhe çmime të tjera bazuar në komponentë të ndryshëm.

Klipi fitues është realizuar nga “Pro Video”, ndërkohë që gjatë fjalës së saj Radi falënderoi të gjithë bashkëpunëtorët e në veçanti aktorin Leart Vasili, i cili është pjesë e klipit. Në këtë event kanë marrë pjesë emra të njohur të showbizit shqiptar dhe ndërkohë janë vlerësuar më çmime artistët dhe produksionet e mëposhtme:

Debutuesi më i mirë - “Mos hesht” Eliza Markiq
Imazhi më i mirë në Klip - “Për me pas nji rose”
Montazhi më i mirë - “Pa mua” Eranda Libohova
Grafika më e mirë - “Gangsta Love”
Interpretuesi më i mirë mashkull: Devis Xherahu
Interpretuesja më e mirë femër: Anxhela Peristeri
Çmimi Special i jurisë: Eranda Libohova
Çmimi i medias: Orgesa Zaimi
Çmimi Deliart Asosacion: Jeta Faqolli
Klipi më i mirë Rock: Edmond Mancaku
Fabula më e mirë: Neki Emra
Dueti më i mirë: Alban Skënderaj
Kamera më e mirë në klip, regjia më e mirë - “Era”
Produksioni më i mirë: Dafina Zeqiri
Muzika qytetare: Irma Libohova
Çmimi i publikut: Vullnet Ibrahimi

Anëtarët e Jurisë ishin Alert Çeloaliaj, Rezarta Delisula, Gerta Heta, Bujar Kapexhiu, Anila Konomi dhe Nora Malaj.

Netët E Klipit Shqiptar 15 Netët E Klipit Shqiptar

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Netët E Klipit Shqiptar 15 (Tekste & Video)


Komente 0