A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Petro Xhori - 1 Gote Dashni  (Feat. Olsi Bylyku)


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  41

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/06/2018

2018-06-09T17:58:32

Featuring

Olsi Bylyku

Music:

Irkenc Hyka

Lyrics:

Olsi Bylyku

Lyrics:

Petro Xhori

Arrangement:

Dj Jojo

Video Production:

Imagine Films


[Petro:]
Shiko moj zemër,
ça i ke bo ti lidhjes sonë
Duke të dasht,
të dhashë më shumë se meriton.

E nëse nuk do ketë më nesër
vitet borxh m'i ke
A thu sa vlen për ty dashnia
kur ti zemër s'ke

[REF. x2:]
M'kish deh dashni, dashnia
ka me t'pushtu vetmia
për ty lotët i ngriva
më jep jetë pastaj më vret.

[Olsi:]
Me zemrën time je tall
edhe prapë dreqin kam mall.
Edhe pse unë e di
që është e kotë
u solla mir,
kështu që më fal
tani të njoha si djall
krahët e ëngjëllit që ke
janë photoshop.

Ah sa shumë unë e ti premtum
yjet i numërum ah,
unë e ti nëpër det bashkë
gishtat e kryqëzum,
gëzove ti edhe unë, se
hoqe dorë ti jo unë
e tani ne të dy u harrum
shkretëtirë mbeti ky lum.

[REF. x2:]
M'kish deh dashni, dashnia
ka me t'pushtu vetmia
për ty lotët i ngriva
më jep jetë pastaj më vret.


Lyrics submited by Vanessae-Cards (3)

2018-06-13 16:06:51
Ah sa shumë unë e ti premtum
yjet i numërum ah,
unë e ti nëpër det bashkë
gishtat e kryqëzum,
2018-06-13 03:32:36
E nëse nuk do ketë më nesër
vitet borxh m'i ke
A thu sa vlen për ty dashnia
kur ti zemër s'ke
2018-06-11 11:24:01
Me zemrën time je tall
edhe prapë dreqin kam mall.
Edhe pse unë e di
që është e kotë
u solla mir,
kështu që më fal

Add an e-Card

Fullscreen


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019