Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 & Rovena Dilo - Fama Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  61

(Style...Produkti...Rovena...Sshhhhhh....)

Rap 1:Nga hici tek fama
Arrin ne te qindat e sekondes
Hapi syte,mbylli syte.
Ky eshte I pari e ska te dyte.
U krijua artisti I rradhes,
Parametrat ne rregull.
Skena po e pret krahe hapur,
Dikush leket ka hedhur.
Eshte e thjeshte te jesh maskot,
Cimcakiz I flak kushton,
Manekin ne nje vitrine,
sa shume shkojne e sa shume vijne
Por nuk dine qe duhen krahe
kur uragani eshte perballe
Atehere fama kthehet drame
e keqe,ti je ne hall.
Nje shishe Ghin,
ty te kthehet Shpetim,
Kokaina shoqe e mire,
Star I zhdukur ne erresire.
S’ka me ngjyra,bardh e zi,
S’ka me shpirt nuk je me ti.
Je nje kukull e rradhes
thjesht nuk quhesh me njeri.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Rap 2:Une di nje gje,
Qe s’di asgje.
Por ketu te gjithe I dine te gjitha,
Sot kirurgu ben cudira,
Silikoni te ben Diva,
Nuk jam Superman.
Por nuk bej as kompromis,
Se rrezohem, behem pis,
Por prap di t’ia rinis.
Sepse dua,di cfare dua
Nuk jam thjesht fasade e kalbur,
Mbrapa ketij Make-up-it
Fshihet nje fytyre e plakur.
Ne nje shpirt shkretetire
S’mund te lindin ide,
Dje s’ishe sot je
Mos u lodh se prap nuk je
Ndaj buzeqesh, HAHA
E vetmja gje qe di te besh,
Je produkt I deshtuar,
S’duhet kohe per ta kuptuar,
Se nga 0 ne 0.
S’ke shume pune per te bere.
Lere skenen,lere famen.
Shih mbrapa cfare ke lene.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te kesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Bridge:Lufto erresiren,
Cdo sekonde e ka nje vlere.
Lufto cdo dite ti,
Mund te jete e fundit here.
Dhe te tjera dite do vijne,
Do te zgjohesh me mire,
Do te jesh me I lire,
Do te kete nje motiv,
Ti do shohesh perseri.
Do te kete nje diell qe te ngroh,
Do te kete nje qiell.
Do fluturosh dhe ti.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te kesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Lufto erresiren,
Cdo sekonde e ka nje vlere.
Lufto cdo dite ti,
Mund te jete e fundit here.


Ky tekst u dërgua nga Vale   saramk

Produkt 28 & Rovena Dilo - Fama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fama".
3. Video është e këngës "Fama", por nuk këndohet nga Produkt 28 & Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0