Më mbaj mend (për 1 muaj)


Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Ah Bre Djal

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Bre Djal".
3. Video është e këngës "Ah Bre Djal", por nuk këndohet nga Remzie Osmani & Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Ah Bre Djal  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  51

Këngë e albumit:

"Për Ju Çlirimtarë"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2008

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Nexhat Osmani

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00Remzija:
Ah bre djal
Ah bre dreq
nanen e ke msue keq
i ke dhen hapsir ne jet
me tu perzi vend pa vend
Si luanesh per ty lufton
gjdo vajz tenden xhelozon

asnjera ne bot per te
e mir nuk dot jet.

ref:
Djal i mir nanen e ke te shtir
(dy her ref.)

Nexhati:
Mbylle gojen moj hynesh
sa se hengre flakaresh e mir
e keqe nane e kam fjalen
me ja kthy e s' ban.
Ja ke nis moj me u lazdru
besa bes edhe me sundu
nkofsha gjall nkofsha burr
skamet shku kunglli mbi uj

ref:
Djal i mir nanen e ke tshtir
(dy her ref.)

Remzia:
Ah bre djal qka met
thon me nanen tane
nuk pom shkon gjun me
fjal hiq pa da me djal temin
thot nuk ka.
Si luanesh per ty lufton
gjdo vajz tenden xhelozon
asnjera ne bot per te e mir
nuk dot jet.

ref:
Djal i mir nanen e ke tshtir
(2 her ref)

Nexhati:
Mbylle gojen moj hynesh
sa se hengre flakaresh
e mir e keqe nan e kam
fjalen me ja kthye zban
Ja ke nis moj me u lazdru besa
bese me sundu tkofsha gjall
tkofsha burr skamet shku kunglli mbi uj

ref:
O djal i mir nanen e ke tshtir
?(2 her ref.?)


Ky tekst u dërgua nga  Fatushe
Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet