A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Robert Aliaj, Francesk Radi & Gramoz Burba - Tre Vëllezërit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1987

1987-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Françesk Radi

Më Shumë Nga

Gramoz Burba

Muzika & Orkestrimi:

Aleksander Vezuli

Teksti:

Alqi Boshnjaku

Pjesëmarrëse në

Festivali i 26-të në RTSH


Sa do desha une nje vajze,
Shpesh na thua nena jone.
Dhe kur ne gabime bejme
Kjo brenge te mundon.

Ndoshta jemi djem capkene
Sjellim dhe shqetesime,
Por kujtdo zemra i rreh
Nene e shtrenjta ime.

Kush thote, se vajze nuk ke?
Le ta dije se na ke ne.
Per ty ne vajza jemi
Dhe jo nje, por tre.

Kush thote se moter s'kemi,
Le ta dije pa moter s'jemi.
Nene gjithmone e re
Moter je per ne.

Mos ki brenge nena jone,
Se ti vajze sot nuk ke.
Neser nuset do te thone
Ti nene, je per ne.

Niper e mbesa do t'rrethojne
Plot me dashuri.
Dhe ata do t'cicerojne
Nena jone je ti.

Kush thote se moter.....

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019