Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Po Lind Nje Yll (Botë Memece) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

1.
Erdhem ne jete
mbi djepin e vjeter
nje fryme perendie
na ngrohen te dy

Ne endrren tone
nuk kishim gje tjeter
vec qiellin ne zemren
e diellin ne sy

Mos harro
ti djepin e lashte mos harro
un jam perseri po ajo
e sot po me thua s'te njoh

Ref.
Dua te zgjohem perjete nga kjo enderr
te me mbash si nje foshnje ne zemer
jam e jotja kam deshire te te shoh

Dua cdo trokitje ne rrahje e zemres
te te flasi me gjuhen e nenes
hapma zemren jo ti kurrre mos ma mbyll

Si nenen time te njoh
Si bijen tende perse nuk me njeh
ne qiellin tend me prano
dhe si gjithe yjet te ndizem atje

2.
Krahet i kam per te fluturuar
se zogu i lire jo kurre s'mund te rri ne kafaz

Mos harro
ti djepin e lashte mos harro
un jam perseri po ajo


Rosela Gjylbegu - Po Lind Nje Yll (Botë Memece)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Lind Nje Yll (Botë Memece)".
3. Video është e këngës "Po Lind Nje Yll (Botë Memece)", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0