Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Rozana Radi - Dashnia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashnia".
3. Video është e këngës "Dashnia", por nuk këndohet nga Rozana Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rozana Radi - Dashnia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Rrotullo Me Gisht"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashnia" kënduar nga Rozana Radi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Roland Gjergji - Dashnia

REF. 2x:
Të lutem hajde sonte hajde zemra jem
Bone bashkë jetën tande o me jetën tem
Të lutem hajde sonte dashnia jem
Bone bashkë jetën tande o me jetën tem

Dritën e diellit unë të kam veq ty
Ti ma ngroh shpirtin, më mbush me Dashni
Me asnjë tjetër nuk të zëvëndesoj
Dashnia me ty ka fillu dhe do mbarojë (2x)

REF. 2x:
Të lutem hajde sonte hajde zemra jem
Bone bashkë jetën tande o me jetën tem
Të lutem hajde sonte dashnia jem
Bone bashkë jetën tande o me jetën tem

Pas teje u çmenda ti në kokë m’ke ra
Brënda kësaj zemra veq një emër ka
Me asnjë tjetër nuk të zëvëndësoj
Dashnia me ty ka fillu dhe do mbarojë (2x)

REF. 2x:
Të lutem hajde sonte hajde zemra jem
Bone bashkë jetën tande o me jetën tem
Të lutem hajde sonte dashnia jem
Bone bashkë jetën tande o me jetën tem

Ylli Behluli - Dashnia

1
Po t ofroj t mirat e botes
Sdi cka lyp ti ma shume
Hajt kallzoma veq ni djal
Qe tka dasht ma shum se un

2
Veq niher vera ka dera
Dije vajz qe te vjen
Po tpengon e kalumja
Kta si kajde po ma gjen

Ref 2X
S shkon dashnia tu gjet kajde
Leri hallet me mu hajde
Te un tmirat nuk kan fund
Veq e mira nuk tlut shume

3
Zemra jeme per ty rreh
Edhe ti e vren
Hajde hajde mos ban llafe
Se zemren ti ma plase

4
Veq niher vera ka dera
Dije vajz qe te vjen
Pot pengon e kalumja
Kta si kajde po ma gjen

Ref 4X
S shkon dashnia tu gjet kajde
Leri hallet me mu hajde
Te une tmirat nuk kan fund
Veq e mira nuk tlut shume

Damiano - Dashnia

E kam bo me gjak
Dhe lotet ja kam fshi
N'dashni u patem lidh
Sikur me zinxhir
Rruge paralele
Qe kurr s'u kryqzun
Dashnia fillon bukur
Po prap ka nje fund
Fajtore je per mua
Fajtor per ty jam
E tash qe u kry
Fajin kush e ka ?
Pyetja mbet jetim
Dy vet ndjen trishtim
Gjith tjeret flasin
Po asnje cen nuk dine
E doja sa veten
Ndoshta dhe me shum
Si dreqin e rrezum?
Kur mezi e ndertum..
Dielli perendoj
Me at' edhe un
Iku me eren
Per t'mos u kthy me kurr
Lotet do ti mbaj
Po qan ti dhe per mua
Koha iken shpejt
Po plaget sjan sheruar
Ndoshta ke me u kthye
Ndoshta kemi me u takuar
Ose ndoshta mbaroj
Mbaroj pa filluar
Ne krahte e mi
Ke pas dashni
Perse me lendon
Kjo zemer vajton
Se bona per face
As per rrjete sociale
Nuk desha me t'lendu
Prandaj po t'kerkoj falje
Du me dit si je
A ke ngren? A ke pi?
Si jeton pa mua?
U harrua kjo dashni?
Ditet po ikin
U kthyen ne vit
Oret po flasin
Prit vetem prit
Ajo ka me u rikthy
Ka me ardh prap
Dy zemra qe duhen
Smund t'jetojn t ndar
E doja aq sa veten
Ndoshta dhe me shume
Si dreqin e rrezum ?
Kur mezi e ndertum
Dielli perendoj
Me at' edhe un
Iku me eren
Per t'mos u kthy me kurr
Lotet do ti mbaj
Po qan ti dhe per mua
Koha iku shpejt
Plaget ende sjan sheruar
Ndoshta ke me u kthye
Ndoshta kemi me u takuar
Ose ndoshta mbaroj
Mbaroj pa filluar
Ne kraht e mi
Ke pas dashni
Perse me lendon
Kjo zemer vajton

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Rozana Radi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë