Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Spirit Voice - Imazh I Largët  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Featuring

Soni Malaj

Featuring

Elia Zaharia

Featuring

Dorina Tiko

Muzika:

Marin Jancu

Teksti:

Irma Kurti
Dallgët shkojnë në breg
dhe me zhurmë shtegtojnë,
një imazh i largët më vjen,
ndizet e shuhet tek unë.

Era lehtë më prek
flokët ledhaton,
trupi yt i zhveshur në diell
drejt marrëzisë po më shtyn.

Refreni:
E heshtur rri,
nuk flas një fjalë
e hutuar të vështroj
se dua të të prek.

Pranë teje jam,
një dridhje ndjej
që të gjithën më përshkon,
veten time s’e njoh.

Strofa e dytë:
Njerëz plot në plazh,
të shoh vetëm ty.
Kam dëshirë
gjithë trupin ta puth
si valë e detit tani.

Ti më bën të ndjej
fantazi më jep,
jemi bashkë
dhe kjo më mjafton,
as vdekja jo nuk më tremb.

Njerëzit vijnë
që deti t’i falë
thellësitë e tij pafund
dhe unë rend të falem ty
në det me puthje të humb.


Më Shumë Këngë Nga Spirit Voice:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet